Wrócić na zwycięską ścieżkę

Dziś zostanie rozegrana 23. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec.

Biało-niebiescy po dziewięciomeczowej serii zwycięstw przegrali w niedzielę z Ciarko STS-em Sanok 2:3. Na domiar złego urazu nabawił się Patryk Noworyta, a do gry gotowy nie jest jeszcze Andrej Themár.

Debiut w biało-niebieskich barwach zaliczy za to Aleksandr Strielcow, a oświęcimskiej publiczności.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec zajmują ósmą pozycję w lidze, gwarantującą udział w fazie play-off. Nad dziewiątym Tauron Podhalem Nowy Targ mają obecnie 12 punktów przewagi, ale też o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Podopieczni Grzegorza Klicha w ostatniej kolejce pokonali KH Energę Toruń 1:0, a w tym meczu ze znakomitej strony zaprezentował się Andriej Fiłonienko, który w swoim debiucie zachował czyste konto, broniąc 38 strzałów.

Najmocniejszymi punktami sosnowieckiego zespołu są trzej napastnicy: Jarosław Rzeszutko, Jewgienij Nikiforow i Aleksandr Wasiljew. Dwaj pierwsi są znakomitymi egezkutorami, a Wasiljew to prawdziwy kreator gry. Oświęcimscy obrońcy muszą zwrócić na nich szczególną uwagę.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Dwa razy triumfowali biało-niebiescy: najpierw 6:2, a później 9:2.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Mateusz Krzywda z Tychów i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Marcina Młynarskiego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.