MENU...

Wizyta mistrzów Polski! Emocje gwarantowane

Dziś zostanie rozegrany mecz 39. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Katowice. Zapowiada się świetne widowisko.

Tego spotkania nie trzeba szczególnie zapowiadać. To starcie wicelidera z liderem tabeli. Brązowego medalisty z obrońcą mistrzowskiego tytułu. Dwóch najskuteczniejszych drużyn tego sezonu. Oświęcimianie zdobyli do tej pory 140 bramek, katowiczanie 132.

Biało-niebiescy wygrali cztery mecze z rzędu i zgromadzili do tej pory 71 punktów. Ich zaliczka nad trzecim GKS-em Tychy wynosi trzy „oczka”. Dodajmy, że w niedzielę podopieczni Nika Zupančiča pokonali na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 2:1 po dogrywce.

Po dodatkowym czasie gry zakończył się też wtorkowy mecz katowiczan z sanoczanami, którzy wygrali 3:2. Podopieczni Jacka Płachty mogą pochwalić się serią sześciu kolejnych triumfów i 81 punktami.

Nie da się ukryć, że urzędujący mistrzowie Polski posiadają dobrze zbalansowany zespół. Nie brakuje w nim też indywidualności, które stanowią o sile ekipy z alei Korfantego.

Pewnym punktem w bramce jest John Murray, a w defensywie bardzo dobrze radzą sobie Finowie Aleksi Varttinen i Santeri Koponen, którzy oprócz skutecznej gry w destrukcji mogą pochwalić się też solidnym dorobkiem punktowym. W dobrej formie jest też ostatnio Ryan Cook. Amerykanin nie boi się twardej i ofiarnej gry.

Trzeba też podkreślić, że katowiczanie mają bardzo silną formację ataku. Dobrze zgrany duet tworzą Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko, a nasi obrońcy powinni zwrócić szczególną uwagę na Bena Sokaya, Hampusa Olssona, Sama Marklunda, Olliego Iisakkę i Jonę Monto. Olsson z 17 trafieniami jest najlepszym strzelcem GieKSy, a Monto najlepiej punktującym zawodnikiem (34). Fiński środkowy w ostatnim czasie pełnił też funkcję kapitana, zastępując Pasiuta.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak z Bytomia. Na liniach zobaczymy Michała Żaka i Andrzeja Nenko

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.