Ważne zwycięstwo biało-niebieskich (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim dobrze czują się we własnej hali. Dziś odnieśli w niej dziewiąte zwycięstwo z rzędu, pokonując JKH GKS Jastrzębie 4:1.

Podopieczni Nika Zupančiča po pierwszej odsłonie prowadzili 2:0. W 17. minucie okres gry w przewadze na gola zamienił Andrej Themár, który po przejechaniu linii niebieskiej wypalił z nadgarstka. Chwilę później sposób na Davida Marka znalazł Siemion Garszyn. Rosyjski skrzydłowy dopadł do odbitego krążka i umieścił go pod poprzeczką. Sędziowie sygnalizowali wówczas kolejną karę dla jastrzębian.

Biało-niebiescy na początku drugiej odsłony przez 99 sekund grali w podwójnej przewadze i wykorzystali tę szansę. Znakomicie rozklepali jastrzębską obronę, a z najbliższej odległości do siatki trafił Sebastian Kowalówka.

Jastrzębianie mieli problem ze znalezieniem sposobu na Clarke’a Saundersa. Kanadyjczyk bronił spokojnie, a także imponował świetnym refleksem. Ekipie znad czeskiej granicy nie udało się to również podczas gier w przewagach.

W 29. minucie podopieczni Roberta Kalabera mogli stracić czwartego gola. Luka Kalan wyprowadził szybką kontrę, a następnie zagrał wzdłuż bramki do Gregora Koblara. Słoweński skrzydłowy uderzył, jednak fenomenalną interwencją popisał się David Marek.

Gdy na początku trzeciej tercji na 4:0 podwyższył Siemion Garszyn, stało się już jasne, że hokeiści Unii nie przegrają tego spotkania. Tym bardziej, że oświęcimianie naprawdę dobrze grali w destrukcji i szanowali krążek.

Ambitnie walczącym gościom udało się zdobyć kontaktowego gola. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Arkadiusz Kostek.

Tym samym hokeiści Unii Oświęcim powiększyli przewagę nad jastrzębianami do siedmiu punktów.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
1:0 – Andrej Themár – Daniił Oriechin, Patryk Noworyta (16:12, 5/4)
2:0 – Siemion Garszyn – Patryk Noworyta, Łukasz Krzemień (19:00, sygnalizowana kara),
3:0 – Sebastian Kowalówka – Gregor Koblar, Klemen Pretnar (21:56, 5/3),
4:0 – Siemion Garszyn – Jakub Wanacki (45:19),
4:1 – Arkadiusz Kostek – Maciej Urbanowicz, Dominik Paś (47:16),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) – Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 4-10.
Strzały: 29-30 (8-11, 12-7, 9-12).
Widzów: ok. 1800.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Luža, Bezuška; Meidl, Trandin, Przygodzki – P. Noworyta, Wanacki; Garszyn (2), Oriechin, Themár (2) – M. Noworyta; Malicki, Wanat.
Trener: Nik Zupančič.

JKH: Raszka – Auvinen (2), Górny; Urbanowicz, Paś (2), Wałęga – Jabornik (6), Kostek; Kasperlík, Rohtla, Iosssafov – Jass, Radzieńciak; R. Nalewajka, Jarosz, Matusik – Gimiński, Michałowski; Ł. Nalewajka, Wróbel, Virtanen.
Trener: Robert Kalaber.