MENU...

W „Satelicie” starcie na szczycie

Dziś zostanie rozegrana 30. kolejka TAURON Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Będzie to konfrontacja lidera, a zarazem urzędującego mistrza Polski z wiceliderem.

Biało-niebiescy mogą pochwalić się pięcioma ligowymi zwycięstwami z rzędu. Ta seria pozwoliła im powrócić na drugie miejsce, ale w ich grze widoczne są przestoje. Pokazało to półfinałowe starcie Pucharu Polski z GKS-em Tychy (3:6) oraz ostatni ligowy mecz z PZU Podhalem Nowy Targ (7:5), w którym podopieczni Nika Zupančiča prowadzili już 4:0, ale nie zdołali definitywnie posłać rywala na łopatki.

GieKSa jest niekwestionowanym liderem tabeli. Wygrała ostatnie cztery spotkania, a w ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe GKS Tychy 3:2. W tej chwili zespół dowodzony przez Jacka Płachty ma 13 punktów przewagi nad oświęcimianami, ale też o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Urzędujący mistrzowie Polski posiadają dobrze zbalansowany zespół. Nie brakuje w nim też indywidualności, które stanowią o sile ekipy z alei Korfantego. Pewnym punktem w bramce jest John Murray, a w defensywie bardzo dobrze radzą sobie Finowie Aleksi Varttinen i Santeri Koponen, którzy oprócz skutecznej gry w destrukcji mogą pochwalić się też solidnym dorobkiem punktowym. Koponen z dorobkiem 10 goli jest najskuteczniejszym obrońcą występującym w TAURON Hokej Lidze.

Mocnymi punktami ataku są oczywiście Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko, a także obcokrajowcy Joona Monto, Olli Iisakka, Ben Sokay, Hampus Olsson i Sam Marklund.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Paweł Kosidło z Krakowa. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.