Uważnie na „Pasach”

Dziś zostanie rozegrana 6. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Comarch Cracovią.

Biało-niebiescy sezon 2022/2023 rozpoczęli od trzech zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawili Tauron Podhale Nowy Targ (5:1), JKH GKS Jastrzębie (3:0) i GKS Tychy (4:2).

Z kolei krakowianie wygrali jedno z trzech spotkań. We wtorek przegrali na wyjeździe z KH Energą Toruń 2:6 i z pewnością przyjadą do Oświęcimia z chęcią powetowania sobie tej porażki.

Siłą napędową Cracovii jest obecnie atak Martin Kasperlík – Roman Rác – Radosław Sawicki. Najmocniejszym punktem defensywy jest Jiří Gula, a obrońcy Unii nie mogą spuścić wzroku z Patryka Wronki.

„Pasy” mają jednak spore problemy kadrowe. Rudolf Roháček ma do dyspozycji 17 zawodników z pola, więc dziury w składzie musi łatać juniorami.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Patryk Pyrskała z Tychów i Tomasz Radzik z Krynicy-Zdroju. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza i Michała Gernego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.