Udanie zakończyć trzecią rundę

Dziś zostanie rozegrana 27. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 19:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Biało-niebiescy wygrali do tej pory 18 z 23 spotkań i zgromadzili na swoim koncie 53 punkty. Zajmują pozycję lidera i nad drugim GKS-em Katowice mają cztery punkty przewagi.

Mogą pochwalić się też serią trzech zwycięstw z rzędu, a także najlepszą skutecznością w hokejowych stałych fragmentach gry, a więc w grach w przewagach (25,3 %) oraz osłabieniach (89,4 %). Są też zespołem, który do tej pory strzelił najwięcej bramek.

Sosnowiczanie jak na razie siódmą lokatę. Na ich koncie widnieją 22 punkty, a do szóstych sanoczan tracą sześć „oczek”.

Wydaje się, że najmocniejszym punktem sosnowiczan jest Patrik Spěšný. Czeski golkiper broni ze skutecznością oscylującą w granicach 92,9 procent i wpuszcza średnio 2,93 bramki na mecz. Zachował też dwa czyste konta. Od jego dyspozycji będzie wiele zależeć.

Najlepszym strzelcem ekipy z Sosnowca jest Damian Piotrowicz, który jeszcze do niedawna występował w Re-Plast Unii Oświęcim. Na koncie „Karamby” widnieje 8 goli. Z kolei miano najlepiej punktującego gracza należy do Tomasza Kozłowskiego. Oświęcimscy obrońcy nie mogą zostawić odrobiny wolnego miejsca też Patrykowi Kogutowi i Jarosławowi Rzeszutce.

Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia Re-Plast Unii Oświęcim z Zagłębiem w tym sezonie, to dwukrotnie wygrywali w nich biało-niebiescy: 6:1 i 2:1.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Kosidło z Opola i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.