Tyszanie lepsi o jednego gola (WIDEO)

W hicie 22. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unię Oświęcim przegrała na wyjeździe z GKS-em Tychy 4:5. Spotkanie dostarczyło wielu emocji.

Biało-niebiescy wszystkie gole zdobyli wówczas, gdy grali w liczebnej przewadze. Ten element sprawiał naszemu zespołowi wiele problemów w pierwszych dwóch rundach.

W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, ale w dwóch kolejnych sypały się jak z rogu obfitości. Tyszanie w 28. minucie prowadzili już 2:0, ale zespół Nika Zupančiča jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. Najpierw z bulika przymierzył Andrij Denyskin, a później Carl Ackered zaskoczył zasłoniętego Tomáša Fučíka.

Trójkolorowi w trzeciej odsłonie odzyskali dwubramkową zaliczkę, ale oświęcimianie nie zamierzali dać za wygraną. W 57. minucie dwuminutową karę zarobił Mateusz Bryk. Nik Zupančič poprosił o czas, a następnie zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Efekt był taki, że kontaktowego gola zdobył Krystian Dziubiński, który sprytnie nabił łyżwę Tomáša Fučíka.

Później na ławkę kar trafił Filip Komorski i oświęcimski trener ponownie zdjął golkipera. Powtórki jednak nie było – w krążek nieczysto trafił Carl Ackered, a Szymon Marzec długo się nie zastanawiał i umieścił gumę w pustej bramce.

Na 4 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry straty zmniejszył Henry Karjalainen, który zaskoczył tyskiego golkipera uderzeniem w długi róg.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 (0:0, 2:2, 3:2)
5:4 Henry Karjalainen (59:56, 5/4).

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni) – Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi).
Minuty karne: 10-10.
Strzały: 41-35.
Widzów: 2200.

GKS Tychy: T. Fučík – O. Jaśkiewicz, O. Kaskinen; B. Jeziorski, F. Komorski (2), A. Łyszczarczyk – J. Jaroměřský, B. Ciura; C. Mroczkowski, M. Ubowski, P. Padakin – B. Pociecha (2), O. Bizacki; M. Gościński, W. Turkin, I. Korenczuk (2) – M. Bryk (2), A. Nilsson; J. Krzyżek (2), S. Kucharski, S. Marzec.
Trener: Pekka Tirkkonen.

Unia: L. Lundin – C. Ackered, R. Diukow; K. Dziubiński (2), D. Olsson Trkulja, K. Sadłocha – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons (2), A. Denyskin (2), Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Prokopiak, A. Prusak, D. Wanat, J. Łoza (2).
Trener: Nik Zupančič.