Trzech naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 1. meczów półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się trzech zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga, obrońcę Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa oraz napastnika Pawła Padakina.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*7]
– Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 2:0 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w półfinałowej serii. Nie byłoby tej wygranej gdyby nie pewna postawa w bramce szwedzkiego golkipera. Lindskoug znakomicie uniósł ciężar gatunkowy tego spotkania, ograniczył ryzykowne rozgrywanie krążka i obronił wszystkie 28 uderzeń rywali, zachowując swoje trzecie czyste konto w tegorocznej fazie play-off!

Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*5]
– Ukraiński defensor dobrze wywiązał się ze swoich zadań. Nie popełnił rażących błędów w destrukcji i pokazał, że ma smykałkę do ofensywnej gry. W 28. minucie, po wygranym wznowieniu przez Teddy’ego Da Costę, zdecydował się na strzał spod linii niebieskiej i umieścił gumę w prawym okienku tyskiej bramki. Jego trafienie otworzyło wynik spotkania i było dla biało-niebieskim ogromnym zastrzykiem pewności siebie.

Erik Ahopelto (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*3]
– Imponuje nam jego dojrzały styl gry, spryt, sumienność w podchodzeniu do swoich zadań i wielofunkcyjność. Trener Nik Zupančič chętnie korzystał z jego usług zarówno podczas gier w przewagach, jak i w osłabieniach. Zaliczył asystę przy trafieniu Krystiana Dziubińskiego, pieczętującym wynik meczu, gdy zza bramki mocno wstrzelił gumę przed bramkę.

1. mecze półfinału play-off – Szóstka Hokej.Netu

Nominowani:

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Filipp Pangiełow-Jułdaszew (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Gula (Comarch Cracovia), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Roman Rác (Comarch Cracovia), Erik Ahopelto (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim)

https://hokej.net/artykul/1-mecze-polfinalu-play-off-szostka-hokejnetu-3

Comments are closed.