Trzech naszych zawodników w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 5. meczów półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazło się trzech zawodników TAURON Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu internetowego w Polsce, który poświęcony jest hokejowi na lodzie, wyróżnili bramkarza Kevina Lindskouga, obrońcę Romana Diukowa oraz napastnika Teddy’ego Da Costę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tych nominacji.

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*8]
– Oświęcimianie zdołali ponownie wykorzystać atut własnego lodowiska i pokonali na nim GKS Tychy 3:2. Sporą cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Kevin Lindskoug, który skutecznie interweniował przy 22 z 24 strzałów rywali, co przełożyło się na skuteczność oscylującą w granicach 91,7 procent. Śmiało można powiedzieć, że dwoił się i troił i przytrzymał swojej drużynie wynik.

Roman Diukow (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*4]
– Będziemy to powtarzać jak mantrę – to jeden z najbardziej niedocenionych obrońców ligi. W zwycięskim meczu z trójkolorowymi w 12. minucie spotkania przymierzył spod linii niebieskiej, a krążek po trąceniu przez Krzemienia wpadł do siatki. Było to trafienie na 1:2, które dało nadzieję biało-niebieskim na powrót do tego starcia. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +1

Teddy Da Costa (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim) [*5]
– Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Cały mecz ciężko pracował, co w końcu mu się odwdzięczyło w najważniejszym momencie spotkania. Gdy Erik Ahopelto wyłuskał gumę rywalowi, który popełnił błąd w obronie i zagrał prosto do „Tadka”, ten uderzył potężnie bez namysłu i trafił pod poprzeczkę. Ten gol mógł się podobać nawet najbardziej wymagającym kibicom.

5. mecze półfinału play-off – Szóstka Hokej.Netu

Nominowani:

Kevin Lindskoug (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Roman Diukow (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim), Aleksi Varttinen (GKS Katowice), Bartosz Fraszko (GKS Katowice), Grzegorz Pasiut (GKS Katowice), Teddy Da Costa (TAURON Re-Plast Unia Oświęcim)

https://hokej.net/artykul/5-mecze-polfinalu-play-off-szostka-hokejnetu-3

Comments are closed.