Trudny teren

Dziś zostanie rozegrana 7. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z KH Energą Toruń.

Biało-niebiescy do tej pory odnieśli cztery zwycięstwa, pokonując Tauron Podhale Nowy Targ (5:1), JKH GKS Jastrzębie (3:0), GKS Tychy (4:2) i Comarch Cracovię (5:2). Dziś czeka ich bardzo trudne zadanie, bowiem zmierzą się na wyjeździe z niewygodnie grającą Energą Toruń.

Torunianie w poprzednim sezonie zajęli szóste miejsce. W zespole doszło do wielu zmian, ale działacze zdecydowali się utrzymać fińską myśl szkoleniową. Jussiego Tupamäkiego zastąpił Teemu Elomo.

Ekipa z Grodu Kopernika do tej pory wygrała trzy z pięciu meczów. Jej mocnymi stronami są determinacja i skuteczność. W toruńskiej bramce dobrze radzi sobie Ervīns Muštukovs, a rej w ataku wiodą Niki Koskinen i Mark Viitanen, którzy zdobyli do tej pory strzelili po trzy bramki. Ważnymi postaciami zespołu są też bracia Kamil i Michał Kalinowscy.

Na pewno musimy zagrać to, co nam trener nakreśli i pokaże. Wiadomo, że czeka nas długa podróż do Torunia, ale musimy zrobić swoje i pokazać swoją wartość

– stwierdził Łukasz Krzemień, środkowy Unii.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Mateusz Krzywda z Tychów. Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.