MENU...

Trudna przeprawa. Rywalem mistrz, a zarazem lider tabeli

Dziś zostanie rozegrany mecz 13. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z GKS-em Tychy

Biało-niebiescy mają na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu: z Polonią Bytom (3:2), Comarch Cracovią (3:2) i STS-em Sanok Sokół (5:4), które wywalczyli w mocno osłabionym składzie. Sytuacja zdrowotna wciąż nie poprawiła się na tyle, aby Markus Juurikkala miał komfort wyboru. Tym bardziej, że kilku zawodników jest mocno poobijanych.

A przed ekipą z Chemików 4 starcie z urzędującym mistrzem Polski oraz liderem tabeli – GKS-em Tychy. Podopieczni Pekki Tirkkonena wygrali ostatnie cztery mecze, a w pokonanym polu zostawili choćby GKS Katowice i ECZD Zagłębie Sosnowiec.

Teraz trójkolorowi będą chcieli wygrać w Oświęcimiu i tym samym zrewanżować się za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie, na własnym lodzie 3:5.

Fundamentem tyskiego zespołu jest bramkarz Tomáš Fučík, który broni ze skutecznością 92,1 procent i wpuszcza średnio 2,26 bramki na spotkanie.

Ważnymi punktami obrony są Bartłomiej Pociecha, Mateusz Bryk, Valtteri Kakkonen oraz Olli Kaskinen.

W ofensywie znakomicie radzi sobie duet: Dominik Paś – Alan Łyszczarczyk, który przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej. Pierwszy z nich w 12 meczach zdobył 4 bramki i zanotował 20 asyst, a „Łyżka” do 7 goli dołożył 16 kluczowych zagrań.

Co ciekawe średnią przynajmniej jednego punkty na mecz mogą pochwalić się też Filip Komorski, Rafał Drabik, Jusso Jämsen, Valtteri Kakkonen i Henri Knuutinen.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Kosidło z Opola i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Kamila Wiwatowskiego i Michała Gernego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są dostępne na naszej platformie biletowej.

Transmisja w kanale polskihokej.tv

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...