MENU...

Trudna batalia w Jastrzębiu-Zdroju

Dziś zostanie rozegrana 25. kolejka TAURON Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie.

Biało-niebiescy do starcia z jastrzębianami przystąpią w świetnych humorach. W piątek rozbili na wyjeździe Comarch Cracovię 9:2 i wrócili na zwycięską ścieżkę. Trener Nik Zupančič z pewnością może być zadowolony ze skuteczności prezentowanej przez zespół, ale martwi go zapewne sytuacja kadrowa. W tym starciu nie wystąpili bowiem Kacper Prokopiak (wyjazd na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji), Kacper Łukawski (dochodzi do siebie po kontuzji), Kamil Sadłocha (choroba) oraz zmagający się z urazami Krystian Dziubiński, Marek Kaleinikovas i Jan Sołtys. Spotkania nie dokończył także Miłosz Noworyta, który w drugiej tercji doznał stłuczenia ręki.

Dziś hokeiści Unii zmierzą się z jastrzębianami, którzy w tej chwili zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Do drugich oświęcimian tracą sześć „oczek”, ale mają też o jeden mecz rozegrany więcej. Dotychczasowe starcia obu ekip były bardzo zacięte i wyrównane. W Jastrzębiu-Zdroju 3:2 triumfowali biało-niebiescy, a w grodzie nad Sołą 2:1 wygrali podopieczni Róberta Kalábera.

Ekipa znad czeskiej granicy ostatnio gra w kratkę, przegrała 3 z ostatnich 5 meczów, a w ostatniej kolejce uległa 1:2 GKS-owi Tychy.

Gdzie tkwi siła jastrzębian? Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że JKH GKS Jastrzębie ma w swoim składzie dwóch dobrych bramkarzy. Są nimi Słowak Jakub Lackovič oraz reprezentant Polski Maciej Miarka.

Mocnymi punktami jastrzębskiego zespołu są też doświadczeni defensorzy Patryk Wajda, Kamil Górny i Arkadiusz Kostek, a także występujący w ataku Maciej Urbanowicz, Dominik Paś i Rastislav Špirko. Ten ostatni jest jedynym zawodnikiem JKH GKS-u, który może pochwalić się średnią przynajmniej punktu na mecz. W 19 meczach zdobył 7 goli i zanotował 12 asyst. Hat tricka skompletował w wygranym 4:3 starciu z GKS-em Katowice.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Wojciech Wrycza z Gdańska. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza – Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.