Trenerski dwugłos po meczu Unia-Podhale

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na własnym lodzie Tauron Podhale Nowy Targ 5:1 i zostali liderami Polskieh Hokej Ligi. Oto, co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu ekip.

Krzysztof Majkowski, drugi trener Re-Plast Unii: – Musieliśmy się bardzo mocno natrudzić, żeby wygrać. Drużyna Podhala bardzo mocno pracowała, grali z dużym poświęceniem i musieliśmy włożyć dużo wysiłku, żeby zdobyć te trzy punkty. Oczywiście był to pierwszy mecz o stawkę w tym sezonie. Pojawiła się nerwowość, zabrakło dokładności, ale chłopcy pracowali na sto procent i to przyniosło zamierzony efekt. Inauguracja sezonu zawsze niesie za sobą niepewność. Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, bo tę drużynę stać na grę na wyższym poziomie.

Marcel Skokan, drugi trener Tauron Podhala: – Był to nasz pierwszy mecz ligowy. Cieszyliśmy się, bo jako pierwsi wyszliśmy na prowadzenie, ale później dostaliśmy dwie bramki. W drugiej tercji też nie graliśmy źle, blokowaliśmy wiele strzałów i chcieliśmy zdobyć gola na 2:2. Nie udało się. Na dodatek popełniliśmy błąd i straciliśmy trzecią bramkę. Mieliśmy potem dwie kontry, ale nie strzeliliśmy kontaktowego gola podczas gry 4 na 4. Potem znów straciliśmy gola i było już ciężko. Pod względem blokowania strzałów był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. W sparingach tego elementu brakowało. Dziękuję wszystkim zawodnikom za to, że potrafili utrzymać dyscyplinę i zagrali z poświęceniem.

Comments are closed.