To już dziś! Czas na inaugurację sezonu

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim rozpoczną dziś sezon 2023/2024. O 18:00 biało-niebiescy zmierzą się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec.

Sosnowiczanie w poprzednim sezonie zajęli przedostatnie, ósme miejsce. Nowa ligowa kampania ma być dla zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego bardziej udana. Zespół przeniósł się już do nowoczesnego „Stadionu Zimowego”, a teraz poprawie powinny ulec również wyniki osiągane przez zespół.

Trzeba przyznać, że szefostwu Zagłębia udało się zbudować ciekawy zespół. Najciekawszymi transferami są pozyskanie choćby doświadczonego czeskiego defensora Jakuba Šaura czy też występujących w ataku Romana Szturca, Patryka Krężołka i Damiana Tyczyńskiego. Każdy z nich ma coś do udowodnienia.

Co ciekawe – w piątkowy wieczór dojdzie też do pojedynku braci Valtolów. Kalle jest defensorem Unii, a Olli występuje w drugim ataku sosnowiczan.

Trener Nik Zupančič nie będzie mógł skorzystać z usług Kacpra Łukawskiego, który jest kontuzjowany. Pod znakiem zapytania stoją występy Joonasa Uimonena i Marka Kaleinikovasa.

Dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Przemysław Gabryszak z Torunia i Wojciech Wrycza z Gdańska. Na liniach zobaczymy Andrzej Nenko i Grzegorza Cytawę.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kwadrans przed pierwszym wznowieniem nastąpi prezentacja zespołu.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.