Szwedzkie wzmocnienie. Świetny asystent


Re-Plast Unia Oświęcim dokonała siódmego transferu przed sezonem 2021/2022. Do ekipy z Chemików 4 dołączył szwedzki napastnik Johan Skinnars.

32-letni Szwed jest wychowankiem Säters IF i może występować na każdej pozycji w ataku. Jest graczem bardzo kreatywnym i potrafi obsłużyć swojego kolegę z formacji dobrym i nieszablonowym podaniem.

W swoim CV ma występy na drugim i trzecim szczeblu rozgrywkowym w Szwecji. Grał też w ekstralidze francuskiej (93 mecze, 39 bramek i 67 asyst), norweskiej (82 M, 26 G + 39 A), a w sezonie 2019/2020 należał do grona najlepszych graczy duńskiej Metal Ligaen. W 47 meczach strzelił 21 goli i zaliczył 44 kluczowe zagrania i te liczby pozwoliły mu wygrać klasyfikację kanadyjską.

W poprzednich rozgrywkach występował we francuskim Boxers de Bordeaux. W 23 spotkaniach zgromadził 23 punkty za 7 bramek i 16 asyst.

Podpisaliśmy roczny kontrakt. Cieszymy się, że zawodnik tej klasy wybrał właśnie nasz klub. Johan pojawi się w Oświęcimiu, gdy zespół będzie trenował na lodzie

– zaznaczył Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Wcześniej do drużyny Re-Plast Unii Oświęcim dołączyli bramkarz: Robert Kowalówka, obrońca Kamil Paszek oraz występujący w ataku Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Zackary Phillips i Andrej Themár.

Comments are closed.