Szwedzki środkowy dołączył do Unii

Victor Rollin Carlsson w przyszłym sezonie będzie występował w Re-Plast Unii Oświęcim. 31-letni środkowy podpisał roczny kontrakt.

Liczymy na to, że Victor dobrze wkomponuje się do naszego zespołu i zaprezentuje wszystkie swoje atuty. Nie raz pokazał, że umie zarówno strzelić gola, jak i wykreować sytuacje swoim kolegom z ataku. Poza tym znakomicie radzi sobie podczas gier w osłabieniach

– powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Rollin Carlsson zdecydowaną większość swojej kariery spędził w HockeyAllsvenskan, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym w Szwecji. Rozegrał tam 515 spotkań i zdobył 200 punktów, na które złożyło się 81 goli i 119 asyst.

31-letni środkowy (177 cm, 80 kg) ostatnie dwa sezony spędził w duńskiej Metal Ligaen i zaprezentował się w niej z dobrej strony.

W sezonie 2019/2020 Szwed, wspólnie z z Johanem Skinnarsem, był zawodnikiem Herlev Eagles. Rozegrał 47 meczów, w których strzelił 25 bramek i zanotował 35 kluczowych zagrań. Warto podkreślić, że okazał się najlepszym strzelcem „Orłów”.

Victor Rollin Carlsson miniony sezon spędził w SønderjyskE. Jego bilans wyniósł 33 mecze, 14 goli i 12 asyst.

To już ostatnie zagraniczne wzmocnienie formacji ofensywnej dokonane przez nas przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022

– wyjaśnił Paweł Kram.

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny Re-Plast Unii Oświęcim dołączyli bramkarz: Robert Kowalówka, obrońcy Kamil Paszek, Nicolas Schaus, Tyler Wishart i Aleksandr Łoginow oraz występujący w ataku Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Zackary Phillips, Andrej Themár i Johan Skinnars.

Comments are closed.