„Święta Wojna” po raz pierwszy

Dziś zostanie rozegrana 4. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Czas na pierwszą w tym sezonie odsłonę hokejowej „Świętej Wojny”.

Na koncie biało-niebieskich widnieją dwa zwycięstwa z Zagłębiem Sosnowiec (6:3) i PZU Podhalem Nowy Targ (4:3) oraz porażka z GKS-em Katowice (2:5), którą ponieśli w ostatni piątek.

GKS Tychy również przegrał z katowiczanami (2:3 po rzutach karnych), a w pierwszej kolejce pokonał „Szarotki” 6:2. Trójkolorowi otwarcie deklarują walkę o tytuł mistrzowski. Pomóc ma im w tym naprawdę silna i bardzo wyrównana kadra.

Do Tychów przenieśli się między innymi doświadczony czeski defensor Jan Jaroměřský oraz występujący w ataku Alan Łyszczarczyk, Roman Rác, Wiktor Turkin, Illa Korenczuk i Pawło Padakin, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem… biało-niebieskich.

Łyszczarczyk szybko zaaklimatyzował się w nowym zespole i na swoim koncie zaksięgował pięć asyst. Z kolei Filip Komorski i Christian Mroczkowski mogą pochwalić się czterema oczkami (1 G + 3 A). Na tych zawodników oraz powracającego po kontuzji Ráca oświęcimscy defensorzy muszą zwrócić szczególną uwagę.

Pewną jedynką GKS-u Tychy jest Tomáš Fučík, który w tym sezonie broni ze skutecznością oscylującą w granicach 93,8 procent i wpuszcza średnio 1,93 bramki na mecz.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Marcin Polak i Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Na liniach zobaczymy Wojciecha Moszczyńskiego i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.