„Święta Wojna” dla tyszan (WIDEO)

W meczu 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Tychy 2:5. Dla biało-niebieskich była to druga porażka z rzędu, dla tyszan szóste zwycięstwo!

Tyszanie okazali się dziś zespołem dojrzalszym i skuteczniejszym. Potrafili wykorzystać błędy wicemistrzów Polski, których było naprawdę sporo.

Po pierwszej odsłonie w lepszej sytuacji byli podopieczni Andrieja Sidorienki, którzy prowadzili 1;0. Gola, podczas gry w przewadze, zdobył Bartłomiej Jeziorski.

W drugiej oświęcimianie ruszyli do odważniejszych ataków i udało im się wyrównać. W 26. minucie Aleksandrs Jerofejevs wypatrzył rozpędzającego się Krystiana Dziubińskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Tomáša Fučíka.

Później jednak biało-niebiescy popełnili dwa błędy, które okazały się fatalne w skutkach. Najpierw obrońcom gospodarzy uciekł Christian Mroczkowski i po profesorsku wykorzystał sytuację sam na sam, a później niepotrzebna zabawa krążkiem we własnej tercji zakończyła się golem Jeziorskiego.

W 37. minucie kontaktową bramkę zdobył Teddy Da Costa, który – podczas gry w przewadze – w swoim stylu huknął z lewego bulika.

Ale na 20 sekund przed końcem drugiej części gry trójkolorowi odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Na strzał z lewego bulika zdecydował się Roman Szturc i zaskoczył Roberta Kowalówkę.

W trzeciej odsłonie podopieczni Nika Zupančiča rozpoczęli pogoń za wynikiem, jednak nie zdołali już znaleźć sposobu na golkipera GKS-u Tychy. Powodzenia nie przyniósł też manewr z wycofaniem bramkarza. Na sekundę przed końcową syreną do wybitego krążka dopadł Mroczkowski i posłał gumę do pustej bramki,

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
0:1 Bartłomiej Jeziorski – Jakub Bukowski, Alexander Younan (08:38, 5/4),
1:1 Krystian Dziubiński – Aleksandrs Jerofejevs (25:17),
1:2 Christian Mroczkowski – Alexander Younan (28:34),
1:3 Bartłomiej Jeziorski (32:25),
2:3 Teddy Da Costa – Aleksandrs Jerofejevs, Erik Ahopelto (36:08, 5/4),
2:4 Roman Szturc – Olaf Bizacki, Filip Komorski (39:40),
2:5 Christian Mroczkowski – Jean Dupuy, Bartłomiej Pociecha (59:59 – do pustej bramki),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Kosidło (główni) – Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 27-4.
Strzały: 28-26.
Widzów: 1980.

Unia: R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow (2); T. Laakso, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; J. Sołtys, D. Wanat, A. Denyskin (25).
Trener: Nik Zupančič

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha (2), O. Bizacki; O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – O. Jaśkiewicz, E. Bagin; J. Bukowski, M. Ubowski, B. Jeziorski (2) – A. Younan, O. Kaskinen; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – K. Sobecki; M. Gościński, F. Starzyński, S. Marzec oraz K. Wróbel.
Trener: Andriej Sidorienko.

Comments are closed.