„Święta Wojna” dla tyszan (WIDEO)

Po twardym i emocjonującym meczu TAURON Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Tychy 1:2. Biało-niebiescy oddali dwa razy więcej strzałów, jednak zawiodła skuteczność.

Podopieczni Nika Zupančiča oddali od rywali dwa razy więcej strzałów. Trzykrotnie dochodzili do sytuacji sam na sam z Tomášem Fučíkiem, ale czeski golkiper dwukrotnie zatrzymał szarżującego Andrija Denyskina i raz Pawła Padakina.

Tyszanie znów znakomicie radzili sobie, podczas gier z kontrataku. Sprytnie omijali zasieki obronne oświęcimian i w ten oto sposób zdobyli dwie bramki. W 4. minucie wynik spotkania otworzył Jean Dupuy, który po podaniu Alexandre’a Boivina błyskawicznie znalazł się przed Kevinem Lindskougiem i oszukał go zwodem na bekhend.

Z kolei na 2:0 w 27. minucie podwyższył Alexander Younan. Szwedzki obrońca dobrze podłączył się do akcji ofensywnej i zwieńczył szybki i składny atak gości.

Biało-niebiescy próbowali gonić wynik. W 45. minucie kontaktowego gola, podczas gry w przewadze, zdobył Roman Diukow, który przymierzył spod linii niebieskiej. Docenić trzeba też Andrija Denyskina, bo dobrze popracował na bramkarzu rywali.

W końcówce regulaminowego czasu gry hokeiści z Chemików 4 ponownie zagrali w przewadze, ale nie zdołali zamienić jej na gola. Powodzenia nie przyniósł też manewr z wycofaniem bramkarza i wprowadzeniem dodatkowego napastnika.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
0:1 Jean Dupuy – Alexandre Boivin, Tomáš Fučík (03:42),
0:2 Alexander Younan – Alexandre Boivin, Ondřej Šedivý (26:34),
1:2 Roman Diukow – Teddy Da Costa, Michael Cichy (44:56, 4/3),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Tomasz Radzik (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 6-35.
Strzały: 34-16.
Widzów: 1778.

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew (2), K. Jākobsons (2); A. Denyskin, M. Cichy, A. Szczechura – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta, T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek, T. Laakso, D. Wanat (2), J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič.

GKS Tychy: T. Fučík – B. Pociecha, B. Ciura (2); O. Šedivý (2), F. Komorski (27), B. Jeziorski – A. Younan, A. Nilsson; C. Mroczkowski (2), A. Boivin, J. Dupuy – O. Jaśkiewicz, O. Kaskinen; S. Marzec, F. Starzyński (2), M. Gościński – O. Bizacki; M. Ubowski, R. Galant, R. Szturc oraz J. Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko.