MENU...

„Święta Wojna”, czyli kto zagra w finale

Na ten mecz czeka wielu kibiców Re-Plast Unii Oświęcim. Dziś o 17:30 zmierzymy się w półfinale Pucharu Polski, a naszym rywalem będzie GKS Tychy. Zwycięzca tej rywalizacji zagra w sobotę w finale, w którym czeka już JKH GKS Jastrzębie.

Przed rokiem spotkaliśmy się z tyszanami w finale tychże rozgrywek. Wówczas na naszym lodzie przegraliśmy 1:3 i to rywale wznieśli w górę puchar. Nadchodzi więc idealna okazja do rewanżu, a pucharowe starcia rządzą się swoimi prawami. Czasem decyduje w nich jeden mały błąd.

Podopieczni Pekki Tirkkonena są w dobrej formie, o czym świadczy fakt, iż wygrali 12 z ostatnich 14 spotkań. Zespół z „piwnego miasta” może pochwalić się też najszczelniejszą defensywą, do której wrót strzeże Tomáš Fučik. Czeski golkiper to prawdziwy fachura, który wpuszcza średnio zaledwie 2,05 bramki na mecz i zachował do tej pory cztery czyste konta.

Najmocniejszym punktem tyskiej defensywy jest Alan Łyszczarczyk, który wspólnie z Patrykiem Wronką przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej. „Łyżka”, mający na swoim koncie 10 goli i 28 asyst, świetnie rozumie się z Bartłomiejem Jeziorskim i Filipem Komorskim.

Nasi obrońcy muszą zwrócić też uwagę na Christiana Mroczkowskiego, Romana Ráca i Pawło Padakina, którym nieobca jest sztuka zdobywania bramek.

W bezpośrednich meczach obu ekip jest 2:1 dla tyszan, którzy wygrali 2:1 po dogrywce w Oświęcimiu i 5:4 na własnym lodzie. Zespół dowodzony przez Nika Zupančiča triumfował na Stadionie Zimowym 4:2.

Biało-niebiescy przystąpią do spotkania bez kontuzjowanych od dłuższego czasu Kacpra Łukawskiego, Jana Sołtysa i Marka Kaleinikovasa.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Przemysław Gabryszak z Torunia i Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisja w TVP Sport.

Przypominamy, że naszą drużynę w Turnieju Finałowym Pucharu Polski wspiera firma SPEC BAU Polska, która świadczy usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.