Strzelecka kanonada! (WIDEO)

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim umocniła się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Biało-niebiescy w meczu 36. kolejki Polskiej Hokej Ligi nie dali żadnych szans Zagłębiu Sosnowiec, wygrywając aż 9:2.

Wicemistrzowie Polski od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Bardzo pomogła im w tym bramka Pawła Padakina, która padła już w 86. sekundzie spotkania. Unia szła za ciosem i w 9. minucie piękną indywidualną akcją popisał się Andrij Denyskin. Ukraiński skrzydłowy samotnie pognał prawym skrzydłem, wyprzedził sosnowieckiego defensora i umieścił gumę tuż pod poprzeczką!

Sosnowiczanie jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji strzelili kontaktowego gola, dzięki czujności i sprytowi Patryka Koguta.

Po zmianie stron oświęcimianie wrzucili wyższy bieg i odjechali hokeistom Zagłębia. Efekt? Trzy bramki autorstwa Kristapsa Jākobsonsa, Krystiana Dziubińskiego i Alexandra Szczechury.

W trzeciej odsłonie oświęcimianie kontynuowali swój marsz w kierunku zwycięstwa. Dwie podręcznikowo wyprowadzone kontry przełożyły się na trafienia Andrija Denyskina i Teddy’ego Da Costy.

Po tych golach swój posterunek opuścił Patrik Spěšný, a sosnowiczanie zmniejszyli straty. Rezerwowy golkiper sosnowiczan Mikołaj Szczepkowski czyste konto utrzymał przez nieco ponad dwie minuty. Soczystymi uderzeniami pokonali go Erik Ahopelto i Filipp Pangiełow-Jułdaszew.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)
8:2 Erik Ahopelto – Aleksandrs Jerofejevs, Pawło Padakin (53:25),
9:2 Filipp Pangiełow-Jułdaszew – Andrij Denyskin, Michael Cichy (59:30).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Robert Długi (główni) – Łukasz Barutowicz, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 38-27.
Widzów: 1000.

Unia (2): R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Denyskin (2), M. Cichy, A. Szczechura – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek (2); T. Laakso, K. Dudkiewicz, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

Zagłębie: P. Spěšný (od 51:17 M. Szczepkowski) – A. Khoperia, W. Andrejkiw (2), J. Witecki, T. Kozłowski, A. Pawlenko – M. Naróg, M. Kotlorz; S. Modén, J. Rzeszutko (2), T. Friberg – O. Krawczyk (2), J. Michałowski (2); P. Kogut, N. Bucenko, D. Piotrowicz – A. Gniewek, L. Motloch, M. Bernacki (2), D. Nahunko, A. Dubinin.
Trener: Grzegorz Klich