MENU...

Starcie z Zagłębiem. Spora stawka!

Dziś zostanie rozegrany mecz 15. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z ECZD Zagłębiem Sosnowiec, a stawka tego meczu jest naprawdę ogromna.

Biało-niebiescy mają na swoim dwie porażki z rzędu: z GKS-em Tychy (1:2) i GKS-em Katowice (2:6), które odnieśli w okrojonym składzie. Zajmują obecnie szóste miejsce w lidze z dorobkiem 22 punktów, które zdobyli w 13 meczach. Do czwartego Zagłębia tracą sześć „oczek”, ale rozegrali też o jedno spotkanie mniej. By nie stracić kontaktu z ligową czołówką, podopieczni Markusa Juurikkali musza wygrać ten mecz.

Tym bardziej, że po dwóch rundach zostaną wyłonione cztery zespoły, które zagrają w Turnieju Finałowym Pucharu Polski.

Sosnowiczanie po dwóch porażkach z mistrzem i wicemistrzem Polski wrócili na zwycięską ścieżkę, rozbijając na własnym lodzie Podhale Nowy Targ 11:1. W pierwszej rundzie pokonali na Stadionie Zimowym Unię 5:2 i o dobry wynik będą chcieli postarać się również przy Chemików 4.

Fundamentem tyskiego zespołu jest duet bramkarski: Karolus Kaarlehto-Maciej Miarka. Fin broni ze skutecznością oscylującą wokół 91,1 procent, a reprezentant Polski powoli dobija do 94,5 %.

Najważniejszymi punktami obrony są ofensywnie usposobieni Joel Olkkonen (13 pkt) i Michał Naróg (12), a także słynący z twardej i ofiarnej gry Bartosz Ciura.

Najlepszym strzelcem i najlepiej punktującym zawodnikiem Zagłębia jest dobrze znany naszym kibicom Ołeksadr Peresunko, który do 11 bramek dołożył też 9 asyst. W tym sezonie już dwukrotnie kończył spotkania z hat trickiem.

Ważnymi zawodnikami w talii Matiasa Lehtonena są też Aron Chmielewski, Olaf Zachariasz, Eero Savilahti i Jean Dupuy. Każdy z nich może pochwalić się średnią przynajmniej punktu na mecz. Ze swoich zadań dobrze wywiązują się też Ville Heikkinen, Mika Roine oraz Sebastian Brynkus.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Kosidło z Opola i Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju. Na liniach zobaczymy Mateusza Kucharewicza i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są dostępne na naszej platformie biletowej.

Transmisja w kanale polskihokej.tv

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...