Starcie finalistów! Wyłączyć katowickich liderów

Dziś zostanie rozegrana 29. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:30 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Będzie to starcie lidera z urzędującym mistrzem Polski.

Biało-niebiescy wygrali ostatnich pięć spotkań. Przewodzą w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 58 punktów. Są też zespołem, który jako pierwszy w tym sezonie przekroczył barierę stu strzelonych bramek. Do tej pory podopieczni Nika Zupančiča zdobyli 106 goli, co świadczy o solidnym potencjale ofensywny. Imponują też najlepszą w lidze skutecznością gier w przewagach (26 %) oraz osłabieniach (88,4 %).

Z kolei katowiczanie plasują się na drugim miejscu, tracąc do ekipy z Chemików 4 sześć „oczek”, ale trzeba dodać, że do tej pory rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Drużyna dowodzona przez Jacka Płachtę wygrała cztery ostatnie mecze. O trzeciej rundzie z pewnością będzie chciała zapomnieć. Przegrała bowiem mecze z czterema zespołami, które mają podobne cele i aspirują do gry o medale. Do czwartej rundy przystępują z mocnym postanowieniem poprawy.

Nie da się ukryć, że dużo będzie zależało od indywidualności. A tych katowiczanie mają sporo. Niezwykle pewnym punktem w bramce jest John Murray, mogący pochwalić się świetnymi liczbami. Otóż interweniuje ze skutecznością oscylującą w granicach 93,1 procent i wpuszcza średnio 2,1 bramki na mecz.

Z kolei ciężar zdobywania bramek spoczywa przede wszystkim na barkach pierwszej formacji, którą tworzą Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut i Brandon Magee. Spośród 76 goli strzelonych przez GieKSę aż 35 było autorstwa tego tercetu. Dodajmy, że Fraszko z 39 punktami na koncie przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej ze sporą przewagą nad konkurentami.

Jeśli chodzi o oświęcimsko-katowickie konfrontacje w tym sezonie, to dwa z trzech meczów wygrali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim (6:2, 5:4). Raz triumfowali GieKSiarze (4:1).

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Robert Długi z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Mateusza Kucharewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.