MENU...

„Stalowe Pierniki” lepsze w rzutach karnych

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała sparingowe spotkanie z KH Energą Toruń 1:2. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się seria rzutów karnych, które bezbłędnie egzekwowali torunianie.

Po pierwszej odsłonie bramki nie padły, co było sporą zasługą dobrze dysponowanych Clarke’a Saundersa i Mateusza Studzińskiego. Obaj zaliczyli po kilka dobrych interwencji.

Jako pierwszy skapitulował bramkarz Unii, który w 34. minucie nie zdołał obronić uderzenia Aleksandra Rodionowa. Inna sprawa, że napastnicy „Stalowych Pierników” wykonali dobrą pracę na przedpolu, zasłaniając Kanadyjczykowi pole widzenia.

Biało-niebiescy odpowiedzieli jeszcze przed zejściem na przerwę, a na listę strzelców wpisał się Victor Rollin Carlsson. Szwedzki środkowy poprawił uderzenie swojego rodaka Johana Skinnarsa i ucieszył oświęcimską publiczność.

W trzeciej odsłonie gole już nie padły, a sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. Te lepiej wykonywali goście, którzy wykorzystali wszystkie swoje okazje.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, k. 0:3)
0:1 – Rodionow (33:40),
1:1 – Rollin Carlsson – Skinnars, Da Costa (38:15),
1:2 – Huhdanpää (65:00, decydujący rzut karny).