Rywalem „Stalowe Pierniki”

Dziś zostanie rozegrana 19. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z KH Energą Toruń. Jest to jedyny zespół, którego biało-niebiescy w tym sezonie jeszcze nie pokonali.

„Stalowe Pierniki” z dorobkiem 28 „oczek” zajmują na razie czwarte miejsce w lidze. W tym sezonie ze spotkaniami z Unią mają jednak dobre wspomnienia. Wygrali bowiem obie konfrontacje: 6:4 na własnym lodzie i 6:2 na wyjeździe.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty toruńskiego zespołu, to wypadałoby zacząć od ataku. W świetnej formie w tym sezonie jest duet Robert Arrak – Michaił Szabanow, który wspólnie zdobył już 19 bramek.

Sporą jakość zespołowi w ofensywie daje też Kamil Kalinowski oraz Fin Lauri Huhdanpää. Czołowymi postaciami bloku defensywnego są z kolei Aleksandr Rodionow oraz Jegor Szkodienko.

Wielu kibiców zastanawia się, w jakim składzie do tego spotkania przystąpią biało-niebiescy. Zabraknie na pewno kontuzjowanych graczy, a więc Cole’a MacDonalda, Patryka Noworyty, Łukasza Krzemienia i Jana Sołtysa. W drużynie nie zagra też Johan Skinnars, który rozstał się z Unią. W ostatnim czasie z grypą jelitową zmagał się też Clarke Saunders, a na podobne dolegliwości uskarżało się też kilku innych graczy. To, w jakim składzie oświęcimianie pojadą do Torunia wyjaśni się zapewne na porannym rozjeździe.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy. Na liniach zobaczymy Wojciecha Czecha i Michała Żaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.