Rywal w pigułce – HK Nitra (TRANSMISJA)

Ostatnim rywalem Re-Plast Unii Oświęcim podczas Turnieju Finałowego Pucharu Kontynentalnego będzie HK Nitra, wicemistrz Słowacji oraz gospodarz całych zmagań.

W poprzednim sezonie hokeiści z Nitry zdobyli wicemistrzostwo Słowacji. Ten sezon, mimo medalowych aspiracji, nie rozpoczął się po ich myśli. Dość powiedzieć, że wygrali do tej pory 7 spotkań, ponieśli 10 porażek i zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli.

Nic więc dziwnego, że słowaccy działacze tuż przed samymi rozgrywkami Pucharu Kontynentalnego postanowili poszukać nowego impulsu i zdecydowali się na korekty w sztabie szkoleniowym. Z pracą po raptem kilku miesiącach pożegnał się Normunds Sējējs, a zastąpił go Dušan Milo, dotychczasowy asystent.

Pod jego wodzą zespół odniósł dwa zwycięstwa: w piątek pokonał Asiago Hockey 5:2, a w sobotę wysoko wygrał z HK Krzemieńczuk 7:3, dając pokaz skutecznej gry w trzeciej tercji.

Sukcesy:
Złoty medal mistrzostw Słowacji: 2016
Brązowy medal mistrzostw Słowacji: 2006, 2013, 2015, 2018
Srebrny medal mistrzostw Słowacji: 2014, 2017, 2019, 2022
Zwycięzca Pucharu Kontynentalnego: 2009

Trener:
Dušan Milo – pracuje w ekipie z Nitry od 2016 roku, ale do tej pory był jedynie asystentem głównego trenera. W przeszłości był świetnym hokeistą. W 2002 roku reprezentował Słowację na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City. Grał też w silnych ligach europejskich, a mianowicie w szwedzkiej SHL, szwajcarskiej NLA oraz niemieckiej DEL.

Kluczowy zawodnik:
Branislav Mezei – doświadczony obrońca, dysponującymi świetnymi warunkami fizycznymi (192 cm, 104 kg). Od siedmiu lat jest kapitanem nitrzan.

Ma niezwykle bogate CV. W 1999 roku był wybrany do NHL z 10. numerem. Występował w New York Islanders i Florida Panthers, a także w KHL, czeskiej ekstralidze. Od ośmiu sezonów przywdziewa barwy HK Nitra.
Comments are closed.