Rewanż mile widziany!

Dziś zostanie rozegrana 13. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Ciarko STS-em Sanok.

Podopieczni Toma Coolena w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ 6:1 i odczarowali nowotarskie lodowisko, na którym nie wygrali od 1414 dni! Biało-niebieskim przyszło walczyć w mocno osłabionym składzie, więc to zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej.

Wszystko wskazuje na to, że w takim samym zestawieniu przystąpią do dzisiejszej konfrontacji z Ciarko STS-em Sanok. Cel oświęcimian jest prosty – zrewanżować się za porażkę z pierwszej rundy (2:4).

Podopieczni Marka Ziętary zajmują na razie ósme miejsce w lidze, a poprzedniej kolejce przegrali na własnym lodzie z KH Energą Toruń 3:10. Nie da się ukryć, że przyjadą do Oświęcimia dodatkowo zmobilizowani. W ich składzie zabraknie czołowego obrońcy Eemeliego Piippo i jednego z najlepiej punktujących graczy – Radosława Sawickiego, który w 11 meczach zdobył 5 goli i zanotował 6 asyst.

Oświęcimscy obrońcy muszą z pewnością zwrócić uwagę na Jakuba Bukowskiego, który z 9 bramkami jest najlepszym strzelcem Polskiej Hokej Ligi ex aequo z Jarosławem Rzeszutką, Jewgienijem Nikiforowem i Anthonem Erikssonem. Kombinacyjny hokej lubią też dwaj fińscy napastnicy Aleksi Hämäläinen i Toni Henttonen, mogący pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Wojciecha Moszczyńskiego i Sławomira Szachniewicza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link). Można je nabyć także w kasach, które zostaną otwarte na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.


Comments are closed.