Puchar nie dla Unii! Trójkolorowi skuteczniejsi

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim przegrała w finale Pucharu Polski z GKS-em Tychy 1:3. Trójkolorowi zdobyli to trofeum po raz dziewiąty w swojej historii.

Kluczowa dla dalszych losów tego spotkania okazała się pierwsza tercja. W niej trójkolorowi zaprezentowali hokej oparty na skutecznej grze w defensywie i ofensywie. Wyprowadzali groźne kontry i dobrze zaprezentowali się podczas gier w przewagach. Uzyskali w niej dwubramkową zaliczkę.

Wynik spotkania w 12. minucie otworzył Alexandre Boivin, który wykorzystał znakomite zagranie Christiana Mroczkowskiego. Chwilę później na 2:0 podwyższył Jean Dupuy, popisując się stoickim spokojem w sytuacji sam na sam z Kevinem Lindskougiem.

Biało-niebiescy mieli swoje szanse, ale nie udało im się znaleźć sposobu na Tomáša Fučíka. Czeski golkiper z każdą minutą coraz mocniej wyrastał na bohatera spotkania.

W 30. minucie goście wykorzystali przewagę i zrobili ważny krok w kierunku zwycięstwa. Na listę strzelców wpisał się Filip Komorski, który skutecznie poprawił uderzenie Romana Szturca.

Choć oświęcimianie nacierali coraz mocniej, to tyska bramka była dla nich jak zaczarowana. Dopiero w końcówce meczu, podczas manewru z wycofaniem bramkarza, udało im się trafić do siatki, ale był to gol wyłącznie honorowy. Zdobył go Pawło Padakin uderzeniem spod linii niebieskiej, a zasłonięty Tomáš Fučík nie zdołał w porę zareagować. Puchar trafił w ręce tyszan.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
0:1 Alexandre Boivin – Christian Mroczkowski, Roman Szturc (11:57, 5/4),
0:2 Jean Dupuy – Christian Mroczkowski (13:48),
0:3 Filip Komorski – Roman Szturc, Bartłomiej Pociecha (29:35, 5/4),
1:3 Pawło Padakin – Filipp Pangiełow-Jułdaszew (56:43, 6/5).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Bartosz Kaczmarek (główni), Andrzej Nenko, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 14-12.
Strzały: 34-23.
Widzów: 2400.

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew (2), K. Jākobsons; A. Denyskin, M. Cichy (4), T. Da Costa – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin (2), K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška (2), P. Noworyta (2); J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – K. Paszek, M. Noworyta; K. Dudkiewicz (2), D. Wanat, A. Szczechura.
Trener: Nik Zupančič

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen; O. Šedivý (2), F. Komorski, B. Jeziorski (2) – O. Bizacki, B. Pociecha; R. Szturc (2), M. Ubowski, S. Marzec – E. Bagin, A. Nilsson (2); C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura, O. Jaśkiewicz; M. Gościński, F. Starzyński (4), J. Bukowski.
Trener: Andriej Sidorienko

Comments are closed.