Przygotowania ruszyły!

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim tuż po weekendzie majowym rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/2022. Pierwszy etap potrwa sześć tygodni.

Pierwszy tydzień będzie wprowadzający, później intensywność zajęć będzie większa

– informuje Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim. I dodaje:

Nasi zawodnicy w poniedziałki, środy i piątki będą trenować dwufazowo, z kolei we wtorek, czwartek i sobotę będą mieć jeden trening.

Z uwagi na fakt, iż trener Tom Coolen przyleci do Polski w połowie lipca nadzór nad przygotowaniami sprawować będą jego asystent – Piotr Sarnik oraz Anna Bieniec.

Sarnik przez dwa lata był asystentem Coolena w drużynie GKS-u Katowice, a następnie pomagał Risto Dufvie, a tuż po jego odejściu przejął obowiązki pierwszego trenera GieKSy.

Z kolei Anna Bieniec jest trenerem przygotowania motorycznego, instruktorką jogi i psychologiem sportu. Wykłada też na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, gdzie pisze też pracę doktorską poświęconą między innymi wpływowi wieloletniego treningu na funkcjonalność organizmów hokeistów. W przeszłości pracowała też w drużynie GKS-u Katowice i młodzieżowej reprezentacji Polski do lat U20.


Sztab szkoleniowy Re-Plast Unii Oświęcim na sezon 2021/2022

Tom Coolen – trener główny
Piotr Sarnik – asystent trenera
Anna Bieniec – trener przygotowania motorycznego
Dariusz Kosek – analityk wideo
Mirosław Zając – fizjoterapeuta i kierownik drużyny
Krzysztof Jarosz – serwisant

Comments are closed.