Przesądziły rzuty karne. Pozycja lidera obroniona (WIDEO)

W meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała KH Energę Toruń 4:3 po rzutach karnych. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Pawło Padakin. Tym samym biało-niebiescy umocnili się na pozycji lidera.

Oświęcimianie znów zagrali w okrojonym składzie. Trener Nik Zupančič miał do dyspozycji tylko pięciu obrońców i niepełne cztery ataki. Zabrakło Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa, Patryka Noworyty i Kamila Paszka, a także Dariusza Wanata, Krystiana Dziubińskiego i Teddy’ego Da Costy.

Spotkanie było wyrównane i żaden z zespołów nie zdołał sobie wypracować dwubramkowego prowadzenia. Mecz toczył się w myśl zasady gol za gol.

W 3. minucie wynik spotkania otworzyli goście, którzy uczynili to podczas gry w liczebnym osłabieniu. Prawym skrzydłem pomknął Illa Korenczuk i dobrym uderzeniem z nadgarstka pokonał Kevina Lindskouga. Oświęcimianie odpowiedzieli w 12. minucie po ładnym uderzeniu Andrija Denyskina.

Później obraz gry się nie zmienił. Oglądaliśmy wyrównany mecz ze sporą liczbą sytuacji podbramkowych i twardą walką z obu stron.

Już na początku drugiej odsłony prowadzenie oświęcimianom dał Michael Cichy, ale torunianie nie pozostawili tego faktu bez refleksji. Na listę strzelców wpisał się Illa Korenczuk.

Sytuacja powtórzyła się również w ostatniej części gry. Na efektowną bramkę Cichego, który przymierzył z prawego bulika w samo okienko, na 91 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry odpowiedział Korenczuk. Torunianie grali wówczas w przewadze i bez bramkarza.

Byliśmy więc świadkami dogrywki, ale w niej rozstrzygnięcie nie zapadło. O losach spotkania przesądziły rzuty karne, a w siódmej serii decydujący cios zadał Pawło Padakin.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 Illa Korenczuk (02:31, 4/5),
1:1 Andrij Denyskin – Alexander Szczechura, Peter Bezuška (11:54),
2:1 Michael Cichy – Andrij Denyskin, Alexander Szczechura (20:45),
2:2 Illa Korenczuk – Mikałaj Syty, István Gábor Szűcs (32:31),
3:2 Michael Cichy – Alexander Szczechura (52:10),
3:3 Illa Korenczuk – Edmunds Augstkalns, Mikałaj Syty (58:29, 6/4),
4:3 Pawło Padakin (65:00, Karny decydujący).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Niżnik (główni) – Wojciech Czech, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 29-28.
Widzów: 1098.

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, K. Jākobsons (2); A. Denyskin, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, A. Jerofejevs; P. Padakin, E. Ahopelto, T. Laakso (2) – M. Noworyta; J. Sołtys, Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka – A. Prusak, K. Dudkiewicz.
Trener: Nik Zupančič

KH Toruń: M. Ekholm Rosén – A. Jaworski, M. Zieliński; J. Prokurat (2), N. Koskinen, M. Viitanen – J. Gimiński (2), J. Ahonen (2); I. Korenczuk, M. Syty, I. Szűcs – P. Szécsi (2), E. Augstkalns; M. Kalinowski (2), K. Kalinowski, M. Zając – E. Schafer, O. Bajwenko; D. Olszewski, S. Maćkowski, J. Wenker.
Trener: Teemu Elomo.