Przedostatnia kolejka III rundy. Niewygodni sanoczanie

Dziś zostanie rozegrana 26. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Marmą Ciarko STS-em Sanok.

Biało-niebiescy wygrali do tej pory 17 z 22 spotkań i zgromadzili na swoim koncie 50 punktów. Taki dorobek daje im pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi. W ostatnich dwóch meczach pokonali Comarch Cracovię 7:4 i KH Energę Toruń 6:4.

Podopieczni Nika Zupančiča mogą pochwalić się też największą liczbą zdobytych bramek (92), a także najwyższym procentem skuteczności przewag (24,4 %) i bronionych osłabień (89%). Najlepszym strzelcem PHL jest kapitan Unii – Krystian Dziubiński, który ma w swoim dorobku 15 bramek.

Sanoczanie zdobyli 28 „oczek” i zajmują na razie szóste miejsce. W ostatniej kolejce postawili się GKS-owi Katowice, z którym ostatecznie przegrali na wyjeździe 1:3.

Kluczowymi postaciami ekipy z Podkarpacia są bramkarz Dominik Salama, a także Finowie Kalle Valtola i Ville Heikkinen. Valtola jest najlepiej punktującym zawodnikiem STS-u (4 gole, 14 asyst), choć występuje na pozycji obrońcy. Dodajmy, że sporo ożywienia drużynie z grodu Grzegorza dały transfery braci Johana i Elliota Lorraine.

Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia Re-Plast Unii Oświęcim z Marmą Ciarko STS-em Sanok w tym sezonie, to dwukrotnie wygrywali w nich biało-niebiescy. W Oświęcimiu padł wynik 4:2, a w Sanoku 4:1.

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Bartosz Kaczmarek z Bytomia i Robert Długi z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Andrzeja Nenko i Dariusza Pobożniaka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Kasy biletowe zostaną otwarte na sześćdziesiąt minut przed pierwszym wznowieniem.

Bilety na ten mecz są też dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Comments are closed.