MENU...

Promocja przez sport! Dotacja przekazana

W Urzędzie Miasta podpisano umowę na promocję Oświęcimia przez sport. Drużyna hokeja na lodzie Re-Plast Unia Oświęcim otrzymała kolejne dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 850 tys. zł. Dokument sygnowali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i prezes spółki Oświęcimski Sport Paweł Kram. Na spotkaniu obecny był prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim Mariusz Sibik.

To dla nas duży zastrzyk finansowy. Te pieniądze pozwalają zabezpieczyć płace trenerom, kontrakty, wyjazdy, organizacje meczów, rywalizować z najlepszymi drużynami. Na pozostałe wydatki, jak sprzęt hokejowy, stypendia pieniądze pozyskujemy od innych sponsorów – mówi prezes Mariusz Sibik.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zaznacza, że dotacje od lat zapewniają stabilne funkcjonowanie hokeja i walkę o najwyższe cele.

Mamy nadzieję, że medal jest w naszym zasięgu, a jaki będzie życie pokaże. Wszyscy chcemy, by był z najcenniejszego kruszcu. Podziękowania kieruję do sponsora tytularnego, firmy Re-Plast, która od lat wspiera drużynę i dzięki temu wielokrotnie, wspólnie, możemy mieć satysfakcję z osiąganych wyników.

Przed biało-niebieskimi jeszcze mecze rundy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi oraz decydująca faza play-off.

Po Pucharze Polski wracamy na ligową taflę. Przed nami dość dużo ważnych meczów, tym bardziej że jesteśmy już w czwartej rundzie sezonu zasadniczego. Mam nadzieję, że utrzymamy się w czołówce tabeli, że postaramy się utrzymać jednak na drugim miejscu i play-off zaczniemy z tego wyższego poziomu – mówi Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Prezydent podkreśla, że hokej buduje markę i wizerunek Oświęcimia oraz integruje społeczność miasta. Przypomina, że miasto przystąpiło do największego w ostatnich latach przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa i przebudowa hali lodowej.

Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę na projekt i będziemy chcieli wspólnie z klubami, osobami, które są zaangażowane w sport i mają dobre intencje, szukać korzystnych i funkcjonalnych rozwiązań. Aby obiekt był dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników. Wierzę, że w tej dekadzie uda się nam ten cel wspólnie osiągnąć – dodaje.

Miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny Re-Plast Unii Oświęcim i od kilku lat większościowym udziałowcem spółki Oświęcimski Sport.

Rolą spółki jest kreowanie pozytywnego wizerunku Oświęcimia w mediach jako miasta stwarzającego warunki do rozwoju i upowszechniania sportu. Hokeiści promują Oświęcim podczas rozgrywek ekstraligowych, a herb miasta jest między innymi na koszulkach zawodników, banerach reklamowych i materiałach promocyjnych oraz stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.