MENU...

Pozostał krok do półfinału!

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na wyjeździe Lotos PKH Gdańsk 4:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3:1. Ostatni krok na drodze do półfinału mogą zrobić już w sobotę przy Chemików 4!

Podopieczni Nika Zupančiča solidną zaliczkę wypracowali sobie już w pierwszej odsłonie, po której wygrywali 3:0. Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Dariusz Wanat, który uderzył z korytarza między bulikami. Chwilę później uderzenie Aleksieja Trandina poprawił Martin Przygodzki aż w końcu w 16. minucie fenomenalną indywidualną akcją popisał się Siemion Garszyn.

Gdańszczanie od początku drugiej odsłony rozpoczęli pogoń za wynikiem, ale w bramce Unii świetnie spisywał się Clarke Saunders. 30-letni Kanadyjczyk obronił sytuację sam na sam z Szymonem Marcem, a później kąśliwe strzały Władisława Jełakowa i Jegora Rożkowa.

Wysiłki gdańszczan zostały nagrodzone w 46. minucie. Wtedy okres gry w przewadze na bramkę zamienił Vlastimil Bilčík. Na więcej oświęcimianie już nie pozwolili, choć w końcówce ekipa znad Bałtyku zdecydowała się na manewr z wycofaniem bramkarza.

Kropkę nad „i” postawił Sebastian Kowalówka, który zdecydował się na strzał z czterdziestu metrów i umieścił gumę w pustej bramce.

Piąty mecz tej serii odbędzie się w sobotę w Oświęcimiu. Przypomnijmy, że trwa już sprzedaż biletów na to spotkanie.

Lotos PKH Gdańsk – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
0:1 – Dariusz Wanat – Łukasz Krzemień (05:40)
0:2 – Martin Przygodzki – Aleksiej Trandin (10:42),
0:3 – Siemion Garszyn (15:01),
1:3 – Vlastimil Bilčík – Josef Vítek, Roman Rác (45:41, 5/4),
1:4 – Sebastian Kowalówka (59:41, 5/6, do pustej bramki).

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Tomasz Radzik (główni) – Daniel Lipiński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 14-14
Strzały: 34-29 (9-12, 10-9, 15-8)
Widzów: 1800.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla Re-Plast Unii
Kolejny mecz: w sobotę o 18:00 w Oświęcimiu.

PKH: Fučík – Bilčík, Havlik; Steber, Rác, Vítek – Tiesliukiewicz, Krasowskij (2); Jełakow, Rożkow (2), Gołowin – Pastryk, Lehmann; Danieluk (2), Pesta (2), Marzec – Pichnarčík, Naróg; Smal (2), Mocarski, Stasiewicz (4).
Trener: Marek Ziętara.

Unia: Saunders – Zaťko (2), Pretnar; Koblar, Kalan, S. Kowalówka – Bezuška (2), Šaur (2); Meidl, Trandin, Przygodzki (2) – Wanacki (2), Luža; Garszyn, Oriechin, Themár (2) – P. Noworyta; Malicki, Krzemień, Wanat (2).