Powstali z kolan. Złoty gol Carlssona!

Od zwycięstwa etap półfinałów rozpoczęli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 3:2 po dogrywce. Gola na wagę pierwszej wygranej w serii zdobył Victor Rollin Carlsson.

Początek spotkania należał do gości to oni lepiej kreowali grę i częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po pierwszej odsłonie prowadzili 2:0 po golach Siarhieja Bahalejszy oraz Artūrsa Ševčenki.

Podopieczni Toma Coolena długo bili głową w mur i mieli problemy z tym, aby przedostać się do jastrzębskiej tercji. Rywale dwubramkową zaliczkę utrzymali do 59. minuty.

Potem wydarzyło się coś, o czym kibice biało-niebieskich będą pamiętać przez długi czas. Sztab szkoleniowy oświęcimian postawił wszystko na jedną kartę i zdjął z bramki Clarke’a Saundersa. Ryzyko opłaciło się, bo na 33 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola zdobył Maksim Rogow, który popisał się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

Unia poszła za ciosem, bo kolejny taki manewr zakończył się zdobyciem wyrównującego gola. Tym razem na sekundę przed końcową syreną do dogrywki doprowadził Aleksandr Strielcow, od którego nieco szczęśliwie odbił się krążek.

W dodatkowym czasie gry decydujący cios zdał Vicotr Rollin Carlsson. Szwedzki środowy popisał się indywidualną akcją. Efektownie minął Gleba Bondaruka, a następnie zaskoczył Patrika Nechvátala.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 3:2 d. (0:2, 0:0, 2:0, d. 1:0)
0:1 Siarhiej Bahalejsza – Dominik Paś, Roman Rác (06:42),
0:2 Artūrs Ševčenko – Frenks Razgals, Ēriks Ševčenko (17:17),
1:2 Maksim Rogow – Peter Bezuška, Victor Rollin Carlsson (59:27),
2:2 Aleksandr Strielcow – Victor Rollin Carlsson, Daniił Oriechin (59:59),
3:2 Victor Rollin Carlsson – Wasilij Strielcow, Ryan Glenn (64:55, 4/4).

Sędziowali: Marcin Polak, Bartosz Kaczmarek (główni) – Andrzej Nenko, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 6-8.
Strzały: 28-27.
Widzów: 2500.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla Re-Plast Unii.
Kolejny mecz: w niedzielę o 18:00 w Oświęcimiu.

Unia (2): C. Saunders – R. Glenn, K. Paszek; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa – J. Orłow, N. Stasienko (4); A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – M. Rogow, P. Bezuška; A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat,
Trener: Tom Coolen.

JKH: P. Nechvátal – A. Kostek (2), S. Bahalejsza (2); E. Kalns, R. Rác, D. Paś – Ē. Ševčenko (2), M. Bryk; A. Ševčenko, V. Pavlovs (2), F. Razgals – K. Górny, J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Jarosz, G. Bondaruk – M. Horzelski, P. Jelszański; P. Pelaczyk, Ł. Nalewajka, M. Płachetka.