Porażka z Zagłębiem (WIDEO)

W minorowych nastrojach z Sosnowca wrócili hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. W meczu 27. kolejki PHL, kończącym trzecią rundę, biało-niebiescy przegrali z Zagłębiem 2:3.

Choć wicemistrzowie Polski oddali 39 strzałów, to tylko dwukrotnie znaleźli sposób na Michała Czernika, który pewnie strzegł sosnowieckiej bramki. Jego koledzy z pola po pierwszej odsłonie prowadzili 1:0, bo sposób na Sebastiana Lipińskiego znalazł Jewgienij Nikiforow.

Kilka dobrych szans mieli też oświęcimianie, ale sposobu na sosnowieckiego bramkarza nie znaleźli kolejno Daniił Oriechin, Patrik Luža i Sebastian Kowalówka. Na początku drugiej odsłony wyrównał Eliezer Sherbatov, który wykorzystał podanie Teddy’ego Da Costy.

Gospodarze popisali się jednak szybką ripostą i już po 32 sekundach odzyskali prowadzenie.

A oświęcimianie? Znów bili głową w mur. Dopiero wymiana podań między Da Costą a Sherbatovem i wykończenie Oriechina dały biało-niebieskim gola na 2:2.

Mogło się wydawać, że w trzeciej odsłonie podopieczni Kevina Constantine’a przesądzą o losach spotkania. Choć zaczęli agresywnie w ataku, to do siatki trafili sosnowiczanie, a konkretnie Tomasz Kozłowski. Jego gol, zdobyty z bliskiej odległości, okazał się tym zwycięskim.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
1:0 – Jewgienij Nikiforow (07:43),
1:1 – Eliezer Sherbatov – Teddy Da Costa, Victor Bartley (21:00),
2:1 – Andrej Dubinin – Igor Smal, Iwan Rybczik (21:32),
2:2 – Daniił Oriechin – Eliezer Sherbatov, Teddy Da Costa (39:33),
3:2 – Tomasz Kozłowski – Jakub Blanik, Aleksandr Rodionow (48:56),

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Dawid Mazur (główni) – Maciej Waluszek, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 4 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 0.
Strzały: 19-39 (5-11, 7-13, 7-15).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie: Czernik – Khopeia, Rodionow; Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow – Syrojeżkin, Naróg; Smal (2) Dubinin, Rybczik – Ļeščovs, Luszniak; Sikora, T. Kozłowski, Blanik – Domogała, Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.
Trener: Grzegorz Klich.

Unia: Lipiński – Glenn, Luža; McKenzie, Kalan, Koblar – Bartley, Pretnar; Sherbatov, Da Costa, Oriechin –  Zat’ko, P. Noworyta; Dudkiewicz, Trandin, Przygodzk – M. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Malicki oraz Piotrowicz.
Trener: Kevin Constantine

Comments are closed.