Porażka w Sanoku

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali na wyjeździe z Ciarko STS-em Sanok 2:4, ale w ćwierćfinałowej rywalizacji prowadzą 2:1. Okazja do rewanżu już jutro.

Sanoczanie okazali się drużyną lepszą w hokejowych detalach. Dobrze radzili sobie podczas gry w liczebnych przewagach i osłabieniach i imponowali dobrą skutecznością.

Dość powiedzieć, że ekipa z Podkarpacia bardzo dobrze rozpoczęła drugą i trzecią tercję, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. W 21. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Bukowski, który popisał się pięknym uderzeniem bez przyjęcia. Z kolei w 41. minucie gola na 3:1 zdobył Aleksi Hämäläinen.

Biało-niebiescy zdobyli kontaktową bramkę w 47. minucie za sprawą Daniiła Apalkowa, który zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym. Ten gol tchnął w oświęcimian nową nadzieję, ale na przełożyło się to na wyrównanie. W końcówce trener Tom Coolen wziął czas, a potem zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Skończył się on jednak tym, że Aleksandr Mokszancew umieścił gumę w pustej bramce.

Oświęcimianie tym sezonie jeszcze nie wygrali jeszcze w Arenie Sanok, ponosząc cztery porażki. Szansa na przełamanie tej fatalnej serii pojawi się jutro o 18:00.

Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
1:0 Toni Henttonen – Eemeli Piippo, Bogusław Rąpała (11:41, 4/4),
2:0 Jakub Bukowski – Radosław Sawicki, Aleksi Hämäläinen (20:17),
2:1 Jegor Orłow – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (36:19 – odłożona kara),
3:1 Aleksi Hämäläinen – Radosław Sawicki (40:08, 5/4),
3:2 Daniił Apalkow (46:19),
4:2 Aleksandr Mokszancew (59:38, 5/4, do pustej bramki).

Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni) – Michał Żak, Wojciech Czech (liniowi).
Minuty karne: 12-14.
Strzały: 29-42.
Widzów: 2500.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:1 dla Re-Plast Unii.
Kolejny mecz: w poniedziałek o 18:00 w Sanoku.

STS Sanok: D. Salama – E. Piippo, S. Jekunen; R. Sawicki, A. Hämäläinen, J. Bukowski (6) – J. Marva (2), J. Karlsson (2); T. Henttonen, S. Tamminen, A. Mokszancew (2) – B. Florczak, B. Rąpała; M. Bielec, M. Wilusz, K. Mocarski – K. Biłas, F. Sienkiewicz, S. Bar, M. Biały, K. Filipek.
Trener: Miika Elomo.

Unia: C. Saunders – R. Glenn (2), K. Paszek; D. Oriechin, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa (2) – J. Orłow, N. Stasienko; A. Strielcow (2), W. Strielcow (2), K. Dziubiński – M. Rogow (4), P. Bezuška; D. Wanat, Ł. Krzemień, S. Kowalówka (2) – M. Noworyta, P. Noworyta, A. Themár, D. Apalkow, A. Prusak.