MENU...

Porażka pod Wawelem! (WIDEO)

Nie udał się hokeistom Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Krakowa. Biało-niebiescy w meczu 15. kolejki PHL musieli uznać wyższość Comarch Cracovii, z którą przegrali 2:5.

„Pasy” okazały się zespołem lepszym i wygrały zasłużenie. Oświęcimianie mieli spore problemy ze skutecznością i nie ustrzegli się błędów.

W pierwszej tercji bramki nie padły, bo ze swoich obowiązków dobrze wywiązali się obaj golkiperzy. Po zmianie stron bramki posypały się jak z rogu obfitości.

W 23. minucie wynik spotkania otworzył Teddy Da Costa, który wykorzystał zagranie zza bramki Sebastiana Kowalówki i uderzeniem między parkanami zaskoczył Roka Stojanoviča.

Krakowianie błyskawicznie odpowiedzieli i na dodatek z nawiązką. W ciągu 102 sekund strzelili trzy gole i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na tafli.

W 28. minucie, podczas gry 4 na 4, straty zmniejszył Krystian Dziubiński, który przepchnął Marka Račuka, a następnie pokonał Roka Stojanoviča w sytuacji sam na sam. Kapitan Unii popisał się pewnym strzałem pod poprzeczkę.

Biało-niebiescy próbowali pójść za ciosem, ale szło im jak po grudzie. Brakowało wykończenia, a w ich szeregach pojawiały się proste błędy.

Kluczowym momentem spotkania była akcja z 50. minuty, po której Roman Rác podwyższył na 4:2. Słowacki środkowy uciekł oświęcimskim obrońcom, zjechał z prawego skrzydła do środka i umieścił gumę pod poprzeczką.

W 60. minucie wynik spotkania na 5:2 ustalił Martin Kasperlík, który posłał krążek do pustej bramki.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
0:1 Teddy Da Costa – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (22:20),
1:1 Štěpán Csamangó – Aleš Ježek, Saku Kinnunen (23:21),
2:1 Damian Kapica – Patryk Wronka (24:32),
3:1 Erik Němec – Mateusz Michalski, Marek Račuk (25:03),
3:2 Krystian Dziubiński (27:59, 4/4),
4:2 Roman Rác – Saku Kinnunen, Rok Stojanovič (49:13, 5/4),
5:2 Martin Kasperlík (59:09 – do pustej bramki).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Sebastian Kryś (główni) – Igor Dzięciołowski, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Minuty karne: 10-10.
Strzały: 30-28.
Widzów: 400.

Cracovia: R. Stojanovič – A. Ježek, S. Kinnunen (2); M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – P. Husák, E. Němec; P. Wronka, V. Polák (2), D. Kapica (2) – J. Šaur, J. Gula (2); S. Brynkus, M. Račuk 92), Š. Csamangó – M. Bdžoch, D. Tynka; M. Michalski, R. Arrak, A. Dziurdzia.
Trener: Rudolf Roháček

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew (2), A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin (2) – K. Jākobsons, R. Diukow (2); T. Laakso, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, K. Paszek; T. Da Costa (2), Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; A. Prusak, J. Sołtys, A. Denyskin (2) oraz K. Dudkiewicz.
Trener: Nik Zupančič