Półfinał nie dla Unii

Unia Oświęcim w siódmym meczu ćwierćfinału play-off przegrała na wyjeździe z Tauronem KH GKS-em Katowice 1:3. Biało-niebiescy zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu.

Katowiczanie milowy krok w kierunku zwycięstwa wykonali już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 2:0. Sposób na Michala Fikrta znaleźli Janne Laakkonen (w przewadze) i Jesse Rohtla.

Oświęcimianie w 27. minucie powinni zdobyć kontaktowego gola. Między katowickich obrońców efektownie wjechał Martin Przygodzki i zdecydował się na strzał. Zabrakło mu odrobiny precyzji, jak i hokejowego szczęścia.

Po chwili gospodarze zdobyli trzeciego gola i stało się jasne, że nie przegrają już tego spotkania. Kolejny raz próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności dał Patryk Wronka, który przechwycił krążek, a następnie umieścił go w okienku oświęcimskiej bramki.

Nadzieję w serca gości wlał jeszcze Peter Tabaček, pokonując Kevina Lindskouga na raty. Szwedzki golkiper później był już bezbłędny.

Mogę być dumny z chłopaków, bo walczyli do ostatniej minuty. Dziś wygrała drużyna lepsza. Myślę, że gdybyśmy strzelili bramkę na 3:2, to grałoby nam się znacznie łatwiej i ten mecz mógłby zakończyć się całkiem innym wynikiem.

– przyznał Witold Magiera, trener Unii.

Tauron KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

1:0 – Janne Laakkonen – Jesse Rohtla, Niko Tuhkanen (10:16, 5/4),
2:0 – Jesse Rohtla – Janne Laakkonen, Mikołaj Łopuski (15:36),
3:0 – Patryk Wronka (31:14),
3:1 – Peter Tabaček – Sebastian Kowalówka (32:13).

Sędziowali: Paweł Breske – Przemysław Kępa (główni) – Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi).
Minuty karne: 4-16.
Strzały: 43-31 .
Widzów: 1182.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:3 dla Tauronu KH GKS-u Katowice i jego awans do półfinału.

Tauron: Lindskoug – Jass, Čakajík; Urbanowicz, Starzyński, Łopuski – Jyrkkiö, Tuhkanen; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wanacki; Laakkonen (2), Rohtla, Malasiński (2) – Strzyżowski, Jaszyn, Krężołek.
Trener: Tom Coolen.

Unia: Fikrt – Vehmanen (4), Šaur (4); Adamus, Kiilholma (2), Themár (2) – Bezuška, A. Kowalówka; Gruszka, Trandin (2), Przygodzki – Paszek, Maciejewski; Tabaček, Daneček, S. Kowalówka oraz