MENU...

Podtrzymać dobrą passę

Dziś zostanie rozegrana 37. kolejka TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z Zagłębiem Sosnowiec, z którym w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy.

Biało-niebiescy z dorobkiem 66 punktów zajmują drugie miejsce w lidze i nad trzecim GKS-em Tychy mają dwa „oczka” przewagi. Na ich koncie widnieje też seria dwóch zwycięstw z rzędu, a we wtorek pokonali przed własną publicznością KH Energę Toruń 3:1.

Oświęcimianie do starcia z Zagłębiem przystąpią z zamiarem utrzymania dobrej passy. W tym sezonie wygrali z sosnowiczanami czterokrotnie: 6:3, 2:1, 4:2 i 3:1.

Drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego zajmuje na razie ósmą lokatę, mając na swoim koncie 33 „oczka”. W poprzednich dwóch kolejkach przegrała z 1:3 z GKS-em Katowice i 1:3 GKS-em Tychy.

Podopieczni Piotra Sarnika najefektywniej w całej lidze rozgrywają przewagi. Ich skuteczność w tym elemencie wynosi 25,5-procent. Sosnowiczanie mają też dobrego bramkarza, który doskonale zna realia panujące w naszej lidze. Patrik Spěšný w tym sezonie broni ze skutecznością granicach 92,4 procent, a to trzeci wynik spośród wszystkich bramkarskich jedynek.

Najlepszym strzelcem TAURON Hokej Ligi jest Patryk Krężołek. 25-letni skrzydłowy zdobył do tej pory 20 bramek, choć po piętach coraz mocniej depczą mu dwaj zawodnicy Unii: Daniel Olsson Trkulja i Krystian Dziubiński, który dotychczas strzelili o trzy gole mniej.

Mocnymi punktami linii ataku są też Olli Valtola (młodszy brat Kallego), Riley Lingren, Roman Szturc i Dominik Nahunko. Ten ostatni rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze, a w 32 ligowych starciach zdobył 11 razy pokonywał golkiperów rywali i zanotował 16 asyst.

Dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Paweł Kosidło z Krakowa. Na liniach zobaczymy Sławomira Szachniewicza i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link)

Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.