Pod Wawel po punkty!

Dziś zostanie rozegrana 15. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 20:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią.

Biało-niebiescy wygrali do tej pory 10 z 13 spotkań, a na ich koncie widnieje 29 punków. Taki dorobek daje im na razie pozycję lidera, ale po piętach depczą im katowiczanie. GieKSa do tej pory zgromadziła 27 „oczek” w 12 rozegranych meczach.

Podopieczni Nika Zupančiča przegrali ostatnie dwa mecze na własnej tafli kolejno z JKH GKS-em Jastrzębie (0:1) i GKS-em Tychy (2:5), więc szansy na rehabilitację poszukają na wyjeździe.

Przegraliśmy dwa spotkania z rzędu, ale w hokeju nie jest to nic wielkiego. Gramy teraz co drugi dzień, więc zapominamy o starciu z GKS-em Tychy i skupiamy się już na wyjazdowym meczu z Cracovią

– powiedział Peter Bezuška, obrońca Re-Plast Unii.

Krakowianie zajmują na razie czwarte miejsce w lidze. Mają na swoim koncie 19 punktów po które sięgnęli w 11 spotkaniach. W ostatniej kolejce ulegli GKS-owi Katowice 1:3 i z pewnością będą chcieli powetować sobie tamtą porażkę.

Cracovia dysponuje dwoma bardzo dobrymi atakami, które potrafią rozstrzygać o losach spotkań. Pierwszy z nich tworzą Radosław Sawicki – Roman Rác – Martin Kasperlík, a drugi Patryk Wronka – Vojtěch Polák – Damian Kapica.

Trener Rudolf Roháček ma do dyspozycji dwóch dobrych bramkarzy: Roka Stojanoviča i Davida Zabolotnego. Z kolei liderem formacji defensywy jest Jiří Gula, który oprócz dobrej gry w destrukcji potrafi dać sporo jakości po drugiej stronie tali i popisać się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

Dodajmy, że w meczu pierwszej rundy 5:2 triumfowali biało-niebiescy,

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Sebastian Kryś z Katowic. Na liniach zobaczymy Igora Dzięciołowskiego i Sławomira Szachniewicza.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.