MENU...

Plan wykonany! Trzy punkty zgarnięte

Hokeiści Unii Oświęcim w meczu kończącym 12. kolejkę TAURON Hokej Ligi pokonali na wyjeździe STS Sanok Sokół 5:4. Najlepsza w wykonaniu biało-niebieskich była druga tercja, w której w odstępie pięciu minut zdobyli cztery bramki.

Oświęcimianie przystąpili do rywalizacji w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji zabrakło Samiego Aittokallio, Olafa Bizackiego, Bartosza Florczaka, Damiana Tyczyńskiego i Adriana Ziobera, a także chorego Erika Ahopelto. Do gry wrócił natomiast Severi Immonen.

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. W 4. minucie po uderzeniu Tymona Pyriha krążek do siatki przekierował Swiatosław Tymczenko. Biało-niebiescy szukali wyrównania, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na Ēriksa Vītolsa.

Po zmianie stron Unia ruszyła do odrabiania strat. W 28. minucie Roman Diukow huknął z dystansu, a Otto Nieminen skutecznie dobił krążek, doprowadzając do remisu. Zaledwie 29 sekund później Jakub Lewandowski wyprowadził ekipę z Chemików 4 na prowadzenie, popisując się precyzyjnym uderzeniem z lewego bulika.

To był dopiero początek ofensywnego szturmu biało-niebieskich. W 32. minucie Kalle Valtola wrzucił krążek w kierunku bramki, a po błędzie golkipera gospodarzy Michał Kusak dopadł do gumy i podwyższył prowadzenie. 33 sekundy później Matt Wilkins uderzeniem z lewego skrzydła trafił w bliższe okienko. W niespełna pięć minut Unia zdobyła cztery gole i prowadziła już 4:1. Jeszcze przed końcem drugiej tercji Jewhen Ratusznyj zmniejszył straty gospodarzy.

W trzeciej odsłonie biało-niebiescy ponownie odskoczyli rywalom. W 47. minucie po szybkiej kontrze Jere Jokinen zagrał na drugą stronę do Sameliego Venteli, a ten trafił do odsłoniętej części bramki, podwyższając wynik na 5:2. Sanoczanie walczyli do końca i za sprawą Jewhena Ratusznyja oraz Wiktora Zacharowa zmniejszyli straty do jednej bramki. Unia zachowała jednak przewagę i wywiozła z Sanoka komplet punktów, wygrywając 5:4.

STS Sanok Sokół – KS Unia Oświęcim 4:5 (1:0, 1:4, 2:1)
1:0 Swiatosław Tymczenko – Tymon Pyrih, Iwan Sysak (03:52),
1:1 Otto Nieminen – Roman Diukow, Matt Wilkins (27:46),
1:2 Jakub Lewandowski – Sameli Ventelä, Aleksi Mäkelä (28:15),
1:3 Michał Kusak – Kalle Valtola, Maksymilian Mościcki (31:31),
1:4 Matt Wilkins – Rihards Marenis (32:04),
2:4 Jewhen Ratusznyj – Radosław Sawicki (36:15, 5/4),
2:5 Sameli Ventelä – Jere Jokinen, Rihards Marenis (46:48),
3:5 Jewhen Ratusznyj – Wołodymyr Czerdak, Krystian Lisowski (51:52),
4:5 Wiktor Zacharow (54:39).

Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Kołodziej (główni) – Oliwier Kasperek, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 30-38.
Widzów: 700.

STS Sanok Sokół: Ē. Vītols – J. Ratusznyj, B. Truszczenko (2), S. Tymczenko, W. Zacharow, D. Borodaj – T. Pyrih, I. Sysak, J. Krzyżek, R. Sawicki, K. Lisowski – O. Janiszewski, M. Starościak, W. Czerdak, W. Mazur, M. Olijnyk – A. Menc, A. Kamienieu, A. Sawicki, O. Bozerocki, N. Zozulia.
Trener: Ołeh Szafarenko

Unia Oświęcim: J. Kusak – M. Mościcki, K. Valtola, M. Wilkins (2), R. Marenis, O. Nieminen – A. Mäkelä, S. Ventelä, S. Immonen, J. Rönkkönen, J. Jokinen – L. Matthews, R. Diukow, J. Lewandowski, Ł. Krzemień, J. Sołtys – M. Staniecko, P. Płatacz (2), D. Nahunko (2), M. Kusak.
Trener: Markus Juurikkala

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...