Pigułka statytyczna!

Za nami dwie rundy Polskiej Hokej Ligi! Czas więc rzucić okiem na to, jak gra biało-niebieskich wyglądała w liczbach.

Po 16 meczach hokeiści Unii Oświęcim zgromadzili na swoim koncie 38 punktów, co jest drugim najlepszym wynikiem w PHL. Odnieśli 12 zwycięstw w regulaminowym czasie gry i jedną wygraną po dogrywce. Strzelili 68 i stracili 32 gole.

Nasz zespół nieźle poradził sobie w formacjach specjalnych. Zdobył 16 goli przewagach oraz 4 w osłabieniach, a jego skuteczność w tych elementach wyniosła odpowiednio 24,2 procent i 90 procent.

Jeśli chodzi o dokonania zawodników, to najlepszym strzelcem Polskiej Hokej Ligi jest Krystian Dziubiński. Kapitan Unii w meczach drugiej rundy zdobył 12 bramek.

Najlepszym asystentem i najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich był Teddy Da Costa, który strzelił 8 bramek i zanotował 11 asyst.

W klasyfikacji plus/minus równych sobie nie miał Peter Bezuška. Słowak może pochwalić się znakomitym dorobkiem +16.

Z kolei najczęściej karanym zawodnikiem całej PHL jest Andrij Denyskin. Potężnie zbudowany Ukrainiec na ławce kar spędził 49 minut.

Jeśli chodzi o bramkarzy, to najlepszymi liczbami może pochwalić się Linus Lundin. Szwedzki golkiper w rozegranych sześciu meczach bronił ze skutecznością oscylującą w granicach 94,8 procent i wpuszczał średnio 1,5 bramki na mecz.

Tymczasem nasz partner medialny – portal Hokej.Net przygotował podsumowanie statystyczne po dwóch rundach. Co kibic Unii powinien wiedzieć?

Bramki zdobyte: 68 (pierwszy wynik w lidze)
Bramki stracone: 32 (drugi wynik w lidze)
Bramki zdobyte w przewadze: 16 (pierwszy wynik w lidze)
Skuteczność gier w przewadze: 24,2 procent (trzeci wynik)
Skuteczność gier w osłabieniu: 90 procent (pierwszy wynik)
Bramki zdobyte w osłabieniu: 4 (pierwszy wynik)
Skuteczność strzałów: 11,6 procent (pierwszy wynik)
Średnia widzów na trybunach: 1620 (trzeci wynik)

Comments are closed.