Pierwszy mecz dla GieKSy. Fatalna druga tercja

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:4. Biało-niebiescy wszystkie gole stracili w drugiej odsłonie.

Początek spotkania należał do podopiecznych Toma Coolena, którzy stworzyli sobie trzy dogodne okazje. Johna Murraya nie zdołali zaskoczyć ani Nikolaj Stasienko, ani dwukrotnie Victor Rollin Carlsson.

Później lepsze okazje kreowali sobie katowiczanie, ale ze swoich obowiązków dobrze wywiązywał się Clarke Saunders, który miał też trochę szczęścia. W 17. minucie Matias Lehtonen posłał gumę w słupek, a dobitka Jakuba Wanackiego padła łupem 32-letniego Kanadyjczyka.

W końcówce pierwszej odsłonie pokonał go Grzegorz Pasiut, ale sędziowie uznali, że nastąpiło to chwilę po zakończeniu pierwszych dwudziestu minut.

W drugiej odsłonie katowiczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Grali agresywnie, aktywnie w ataku i skutecznie. Już 19. sekund po pierwszym wznowieniu na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka, który wykorzystał dobre dogranie Bartosza Fraszki. GieKSa poszła za ciosem i w ciągu trzech minut na listę strzelców wpisali się Mateusz Michalski i Grzegorz Pasiut.

Odrobinę nadziei w serca oświęcimian wlał podczas gry w przewadze Teddy Da Costa, który przymierzył w krótki róg. Sęk w tym, że 47 sekund później katowiczanie odpowiedzieli czwartym golem.

W trzeciej odsłonie Unia ruszyła do odrabiania strat, ale udało jej się zaledwie przypudrować wynik. Po ładnej akcji Krystiana Dziubińskiego i braci Strielcowów na listę strzelców wpisał się Aleksandr.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
1:0 Patryk Wronka – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (20:19),
2:0 Mateusz Michalski – Mateusz Bepierszcz, Patryk Krężołek (25:26),
3:0 Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (28:26, 4/5),
3:1 Teddy Da Costa – Victor Rollin Carlsson, Ryan Glenn (32:30, 5/4),
4:1 Grzegorz Pasiut (33:17, 4/4),
4:2 Aleksandr Strielcow – Wasilij Strielcow, Krystian Dziubiński (48:40).

Sędziowali: Paweł Breske, Tomasz Radzik (główni) – Andrzej Nenko, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 8-10.
Strzały: 37-25.
Widzów: 1420.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla GKS-u Katowice.
Kolejny mecz: w poniedziałek o 17:30 w Katowicach.

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz; B. Fraszko, G. Pasiut (2), P. Wronka (2) – C. Hudson, J. Wanacki; A. Eriksson, M. Lehtonen (2), F. Wielkiewicz – M. Kruczek, P. Wajda; M. Bepierszcz (2), M. Michalski, P. Krężołek – K. Valtola; M. Saarelainen, J. Monto, I. Smal oraz J. Prokurat.
Trener: Jacek Płachta

Unia: C. Saunders – J. Orłow, N. Stasienko, A. Strielcow, W. Strielcow (2), K. Dziubiński (2) – R. Glenn, K. Paszek, A. Themár, V. Rollin Carlsson (2), T. Da Costa (2) – M. Rogow (2), P. Bezuška, D. Oriechin, D. Apalkow, S. Kowalówka – M. Noworyta, A. Prusak, A. Trandin, Ł. Krzemień, D. Wanat.