MENU...

Pierwsze zwycięstwo w turnieju!

W Ostrawie rozpoczął się Turniej o Puchar RT Torax. Re-Plast Unia Oświęcim w swoim pierwszym pokonała po dogrywce LHK Jestřábi Prościejów 6:5. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Daniel Olsson Trkulja.

Spotkanie przypominało prawdziwą wymianę ciosów. Początek meczu należał do zespołu z Prościejowa, który na samym początku dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale do wyrównania doprowadzali kolejno Krystian Dziubiński i Dariusz Wanat. Później na trafienie Kamila Sadłochy odpowiedział David Otřížek i po pierwszej odsłonie na tablicy świetlnej widniał wynik 3:3.

Po czterdziestu minutach w lepszej sytuacji byli rywale, którzy posiadali jednobramkową zaliczkę.

Z kolei trzecia tercja przebiegła pod dyktando biało-niebieskich. W 51. minucie, po dobrze rozegranej przewadze, na listę strzelców wpisał się Henry Karjalajnen. 37 sekund później sposób na Marka Štipčáka znalazł Łukasz Krzemień.

Wydawało się, że oświęcimianie wygrają ten mecz w regulaminowym czasie gry, ale w końcówce złapali niepotrzebną karę i zostali skarceni. W dogrywce gola na wagę dwóch punktów zdobył Daniel Olsson Trkulja, który popisał się silnym i precyzyjnym uderzeniem z prawego bulika.

LHK Jestřábi Prościejów – Re-Plast Unia Oświęcim 5:6 d. (3:3, 1:0, 1:2, d. 0:1)
1:0 – Krejčí – Drtil (01:25),
1:1 – Dziubiński – Kaleinikovas (05:03, 5/4),
2:1 – Fronk – Jáchym, Hanousek (05:42),
2:2 – Wanat (9:48),
2:3 – Sadłocha – Denyskin (12:08),
3:3 – Otřížek – Pěnčík (19:41),
4:3 – Burian – Šidlík (25:50),