Pierwsza odsłona „Świętej Wojny”

Dziś zostanie rozegrana 5. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 17:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Czas na pierwszą odsłonę hokejowej „Świętej Wojny”.

Biało-niebiescy do tej pory odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując Tauron Podhale Nowy Targ (5:1) i JKH GKS Jastrzębie (3:0). Nie da się ukryć, że dziś czeka ich znacznie trudniejsze zadanie.

Tyszanie w poprzednim sezonie po raz pierwszy od 10 lat znaleźli się poza podium. W klubie doszło do sporej rewolucji kadrowej. Do ekipy z de Gaulle’a wrócili Bartosz Ciura i Filip Komorski, a wśród graczy, którzy dołączyli są król strzelców poprzedniego sezonu Jakub Bukowski oraz dwaj czescy napastnicy Roman Szturc i Ondřej Šedivý.

Trójkolorowi do tej pory wygrali dwa mecze z Zagłębiem Sosnowiec (3:1) i Tauron Podhalem Nowy Targ (6:1) i ponieśli jedną porażkę w piątkowym starciu z GKS-em Katowice (0:1).

Jak musimy zagrać z tyszanami? Konsekwentnie i cierpliwie. GKS gra na własnym lodzie, więc na początku na pewno się na nas rzuci. Tyszanie mają bardzo mocny skład i nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zrobimy wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony

– stwierdził Krystian Dziubiński, kapitan Unii.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.