MENU...

Pierwsza bitwa o brąz dla Unii! (WIDEO)

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim przegrywała w Krakowie już 0:2, ale zdołała podnieść się z kolan! Biało-niebiescy ostatecznie pokonali Comarch Cracovię 3:2 i już w środę mogą wywalczyć brązowe medale.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Tempo spotkania nie było imponujące, a obie drużyny popełniły wiele prostych błędów.

Na bramki nie trzeba było długo czekać. Już w 4. minucie “Pasy” wykorzystały okres gry w przewadze, a na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka, który wykorzystał dobre dogranie Jiříego Guli i uderzeniem z bulika zaskoczył Kevina Lindskouga.

Potem biało-niebiescy mieli dwie Idealne okazje do wyrównania. Pawło Padakin z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Davida Zabolotnego, trafiając prosto w jego parkan. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Andrij Denyskin, ale uczynił to już po wybrzmieniu syreny, która zakończyła pierwszą odsłonę.

Krakowianie w 27. minucie podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Erik Němec.

Na odpowiedź Unii nie trzeba było długo czekać. Biało-niebiescy wyprowadzili szybki kontratak, który precyzyjnym uderzeniem wykończył Peter Bezuška. Słowacki defensor tego wieczoru był niezwykle skuteczny, bo w 50. minucie zmienił tor lotu krążka i umieścił go w bramce, dając swojemu zespołowi wyrównanie.

Unia poszła za ciosem i w 57. minucie Pawło Padakin popisał się chirurgiczną precyzją, umieszczając krążek w samym okienku. To trafienie przesądziło o wyniku i dało ekipie z Chemików 4 pierwsze zwycięstwo w serii o brąz.

Comarch Cracovia – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
1:0 Patryk Wronka – Jiří Gula, Roman Rác (03:57, 5/4),
2:0 Erik Němec – Alan Łyszczarczyk (26:32),
2:1 Peter Bezuška – Krystian Dziubiński, Pawło Padakin (27:47),
2:2 Peter Bezuška – Pawło Padakin, Michael Cichy (49:50),
2:3 Pawło Padakin – Erik Ahopelto, Kristaps Jākobsons (56:10).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Krzysztof Kozłowski (główni) – Wojciech Żak, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 35-28.
Strzały: 38-39.
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla Unii,
Kolejny mecz: w środę o 18:00 w Oświęcimiu.

Cracovia: D. Zabolotny – J. Šaur, J. Gula; P. Wronka, R. Rác, M. Michalski (2) – P. Husák, R. Graborenko; A. Łyszczarczyk, E. Němec (2), M. Kasperlík (2) – M. Luoto, M. Bdžoch; R. Sawicki, M. Račuk, V. Tomi – A. Ježek (29), D. Krejčí; S. Brynkus, R. Arrak, M. Bezwiński.
Trener: Rudolf Roháček

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs; E. Ahopelto, K. Dziubiński (2), P. Padakin – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Denyskin (20), M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, M. Noworyta; T. Da Costa (2), Ł. Krzemień (2), S. Kowalówka (2) – M. Noworyta; J. Sołtys, T. Laakso, D. Wanat oraz A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič