Pewne zwycięstwo i popisowa druga tercja (WIDEO)

To była efektowna wygrana! W meczu 8. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim rozbiła Marmę Ciarko STS Sanok 7:2. Biało-niebiescy fenomenalnie zaprezentowali się w drugiej odsłonie, w której zdobyli aż sześć goli!

Po pierwszej odsłonie podopieczni Nika Zupančiča prowadzili 1:0. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Carl Ackered, popisując się soczystym uderzeniem z lewego bulika. Szwedzki obrońca mógł mieć na koncie dwa trafienia, ale jego uderzenie z 3. minucie odbiło się od słupka. Z kolei chwilę później w poprzeczkę trafił Ville Heikkinen.

W drugiej odsłonie hokeiści Unii zdominowali rywali. Efekt? Sześć bramek.

Strzelecki popis rozpoczął Kamil Sadłocha, który przymierzył w okienko. Później akcję Henry’ego Karjalainena zamknął Ville Heikkinen. Finowie dobrze radzili sobie też w formacjach specjalnych. W 31. minucie, podczas gry oświęcimian w przewadze, z korytarza międzybulikowego przymierzył Kalle Valtola. Później – w liczebnym osłabieniu – sytuację sam na sam z sanockim bramkarzem wykorzystał Henry Karjalainen.

Po szóstym golu autorstwa Jana Sołtysa (piękny strzał w okienko), swój posterunek opuścił Kristian Tamminen. Zastępujący go Filip Świderski skapitulował tylko po uderzeniu Karjalainena, ale później nie dał się już pokonać.

W trzeciej odsłonie biało-niebiescy nie forsowali już tempa. A sanoczanie zdobyli dwa gole. Roberta Kowalówkę pokonali kolejno Louis Miccoli i Christian Lindberg.

Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 7:2 (1:0, 6:0, 0:2)
7:1 Louis Miccoli – Damian Ginda, Krzysztof Bukowski (45:19),
7:2 Christian Lindberg – Sami Tamminen (49:08).

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Bartosz Kaczmarek (główni) – Artur Hyliński, Jacek Szutta (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 39-12.
Widzów: 1000.

Unia: R. Kowalówka – C. Ackered, R. Diukow; K. Sadłocha, D. Olsson Trkulja, A. Denyskin – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta (2); A. Prusak (4), K. Dudkiewicz, M. Kaleinikovas (2).
Trener: Nik Zupančič

STS Sanok: K. Tamminen (od 34:14 F. Świderski) – C. MacEachern (4), C. Lindberg; M. Viitanen, S. Tamminen, S. Kivinen – A. Alho, B. Florczak (2); S. Dobosz, J. Ceder, A. Luusuaniemi – A. Monteleone (2), D. Musioł; D. Ginda, K. Bukowski, K. Filipek – J. Najsarek; O. Rybnikár, F. Sienkiewicz, L. Miccoli, S. Fus.
Trener: Elmo Aittola.