MENU...

Pewne zwycięstwo! Czyste konto Lundina (WIDEO)

W meczu 36. kolejki TAURON Hokej Ligi hokeiści Re-Plast Uniii Oświęcim pokonali na własnym lodzie KH Energę Toruń 3:0. Swoje drugie czyste konto w tym sezonie zachował Linus Lundin, który wróci między słupki i obronił 28 uderzeń rywali.

Spotkanie toczyło się w myśl zasady cios za cios. W pierwszej odsłonie nie obejrzeliśmy bramek, co było zasługą obu golkiperów. Zarówno Lundin, jak i Mateusz Studziński spisywali się bez zarzutu.

Losy spotkania rozstrzygnęły się pod koniec drugiej odsłony. Najpierw okres gry w przewadze na gola zamienił Sebastian Kowalówka, który zwieńczył celnym strzałem dobrą wymianę podań pomiędzy Danielem Olssonem Trkulją a Andrijem Denyskinem. 94 sekundy później na 2:0 podwyższył Ville Heikkinen, który będąc przed toruńskim bramkarzem posłał gumę w piątą dziurę.

Zwycięstwo Unii uderzeniem do pustej bramki przypieczętował Krystian Dziubiński. Zegar wskazywał wówczas 57. minutę gry.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Sebastian Kowalówka – Daniel Olsson Trkulja, Andrij Denyskin (34:44, 5/4),
2:0 Ville Heikkinen – Erik Ahopelto, Roman Diukow (36:18),
3:0 Krystian Dziubiński – Kristaps Jākobsons (56:47 – do pustej bramki).

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała (główni) – Wojciech Czech, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 4-8.
Strzały: 32-28.

Unia: L. Lundin – R. Diukow, K. Jākobsons, S. Kowalówka, K. Dziubiński, D. Wanat – K. Valtola, J. Uimonen, E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, C. Ackered (4), A. Denyskin, D. Olsson Trkulja, M. Kaleinikovas – M. Noworyta, K. Prokopiak, A. Prusak, Ł. Krzemień, J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič

KH Toruń: M. Studziński – A. Johansson, M. Zieliński, D. Larionovs, A. Huhtela, D. Fjodorovs – J. Gimiński, O. Kurnicki, R. Baszyrow (2), M. Syty, J. Kwiatkouski – A. Jaworski, E. Schafer, P. Kogut (2), K. Kalinowski (4), M. Kalinowski – C. Behm, J. Wenker, K. Jaakola, S. Maćkowski, J. Prokurat.
Trener: Juha Nurminen

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.