Pełna pula zaksięgowana (WIDEO)

W dobrych humorach wracają z Krakowa hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Wicemistrzowie Polski w rozgrywanym awansem meczu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Comarch Cracovię 4:2.

Biało-niebiescy po pierwszej odsłonie przegrywali 0:2. W drugiej zaprezentowali się znacznie lepiej i przełożyło się to na wynik.

Sygnał do odrabiania strat dał Teddy Da Costa, który podczas gry w przewadze, przymierzył z lewego bulika. W jego ślady poszli później
Gilbert Brulé i Daniił Oriechin. Kanadyjczyk mający na swoim koncie 299 występów w NHL zmieścił gumę między parkanami Roberta Kowalówki, a Oriechin zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym.

W trzeciej tercji oświęcimianie zaprezentowali bardzo dobrą grę w destrukcji, a podczas jednego z osłabień zadali decydujący cios. Bartley zablokował strzał i dograł do Gregora Koblara, a ten huknął jak z armaty, trafiając w okienko krakowskiej bramki.

„Pasy” rzuciły się do ataku, ale nie potrafiły odrobić strat. Na nic zdał się też manewr z wycofaniem bramkarza, więc pełna pula pojechała do grodu nad Sołą.

W piątek biało-niebiescy zmierzą się na własnym lodzie z GKS-em Katowice (18:00) i będzie to kolejne ważne spotkanie dla dalszego układu tabeli.


Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
1:0 – Damian Kapica – David Goodwin, Maksim Ignatowicz (02:30),
2:0 – Richard Nejezchleb – Luke Ferrara, Taylor Doherty (11:35),
2:1 – Teddy Da Costa – Eliezer Sherbatov, Victor Bartley (28:32, 5/4),
2:2 – Gilbert Brulé – Brett McKenzie (34:38),
2:3 – Daniił Oriechin – Aleksiej Trandin (36:43, 5/4),
2:4 – Gregor Koblar – Victor Bartley (51:24, 4/5).

Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi (główni) – Mateusz Bucki, Kamil Korwin (liniowi).
Minuty karne: 12-8.
Strzały: 34-35 (9-10, 13-14, 11-11).
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Comarch Cracovia: R. Kowalówka – Dudaš (2), Ignatowicz; Murphy (2), Goodwin, Kapica – Doherty, Ježek; Ferrara, Welsh (2), Nejezchleb – Gula, Gutwald (2); Tiala, Němec, Franek (2) – Šaur (2); Csamangó, Drzewiecki, Kamiński oraz Widmar.
Trener: Rudolf Roháček

Unia: Saunders – Bartley (2), Pretnar; McKenzie, Kalan, Brulé – Zat’ko (2), Bezuška; Sherbatov, Da Costa, Oriechin – Luža (4), P. Noworyta; Garszyn, Trandin, Koblar – S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Prusak.
Trener: Kevin Constantine

Comments are closed.