Pełna pula pojechała do Krakowa (WIDEO)

W meczu 6. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z Comarch Cracovia 2:4. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie, w której „Pasy” strzeliły trzy gole.

W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek. Spotkanie lepiej zaczęli goście, ale najlepszą okazję – w 13. minucie – zmarnował Andrij Denyskin. Ukraiński skrzydłowy odważnie wjechał do krakowskiej tercji i pociągnął z nadgarstka, ale guma odbiła się od słupka.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie. W niej goście trzykrotnie wpisali się na listę strzelców. W 28. minucie worek z bramkami rozwiązał Johan Lundgren, który z prawego bulika przymierzył w długi róg. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Sebastian Brynkus, który najsprytniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym, a trzeciego gola po szybkiej kontrze zdobył Adam Raška, który popisał się strzałem w długi róg.

Na trzecią odsłonę biało-niebiescy wyszli mocno zmobilizowani. Efekt był taki, że już 79 sekund po jej rozpoczęciu nadzieję w serca oświęcimian wlał Ville Heikkinen. Gospodarze ruszyli w pogoń za wynikiem, ale nie udało im się zdobyć kontaktowego gola. W krakowskiej bramce dobrze spisywał się Filip Krasanovský.

Na dodatek w 56. minucie przepiękną indywidualną akcją popisał się
Martin Látal, który odważnie wjechał między dwóch oświęcimskich obrońców, a gdy miał już przed sobą Linusa Lundina wykonał sprytny zwód na bekhend.

Na 110 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry straty zmniejszył jeszcze Carl Akcered, ale biało-niebiescy nie zdołali już zbliżyć się do rywali, choć trener Nik Zupančič wziął czas i zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
0:1 Johan Lundgren – Radosław Sawicki, Gustaf Berling (27:32),
0:2 Sebastian Brynkus – Mateusz Bezwiński, Tomáš Vildumetz (33:02),
0:3 Adam Raška – Jakub Žůrek (38:47),
1:3 Ville Heikkinen – Joonas Uimonen (41:19),
1:4 Martin Látal – Adam Raška (55:52),
2:4 Carl Ackered – Roman Diukow, Sebastian Kowalówka (58:10).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Wiktor Zień, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 6-6.
Strzały: 27-39.
Widzów: 2000

Unia: L. Lundin – C. Ackered, R. Diukow; K. Sadłocha, D. Olsson Trkulja, M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – P. Bezuška, K. Jākobsons; A. Denyskin, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta (2); A. Prusak (2), K. Dudkiewicz (2), J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič

Cracovia: F. Krasanovský – A. Ježek, J. Žůrek; M. Látal (2), A. Raška, M. Kasperlík – A. Younan, D. Krenželok; J. Lundgren, G. Berling, R. Sawicki – L. Motloch, V. Kunst; T. Vildumetz, M. Bezwiński, S. Brynkus – S. Bieniek (2), K. Sterbenz, K. Wróbel (2), K. Mocarski oraz F. Kapica.
Trener: Rudolf Roháček